Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku zawiesiło do 22 lutego działalność oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem noworodkowym. Jak informuje NFZ w Opolu, do 14 lutego nie działa także oddział ginekologiczno-położniczy szpitala w Prudniku.

Do końca mijającego tygodnia Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku miało nadzieję na znalezienie lekarzy specjalistów w dziedzinie pediatrii lub neonatologii. Do piątku oddział funkcjonował na normalnych zasadach. Według komunikatu zamieszczonego na stronie szpitala, ze względu na brak lekarzy do 22 lutego wstrzymane zostały przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodkowym. Pozostałe oddziały jednostki wraz z izbami przyjęć oraz szpitalne poradnie i pracownie diagnostyczne - w tym nocna i świąteczna opieka zdrowotna działają na dotychczasowych zasadach.

Także z powodu braku lekarzy od połowy stycznia zawieszono działanie oddziału ginekologiczno-położniczego w Prudnickim Centrum Medycznym S.A. Według informacji opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu, placówka otrzymała zgodę na 14-dniowe zaprzestanie działalności.