Kiedy odpoczywa głowa, odpoczywa też ciało. Tak powinno być i kiedy wracamy po urlopach wypoczęci, szczęśliwi i gotowi do podjęcia nowych wyzwań, nasza skóra powinna nie tylko promienieć opalenizną, ale też być w najlepszej możliwej kondycji. Czy tak się dzieje? Niestety nie zawsze… Poniżej przedstawiamy jesienny poradnik medycyny estetycznej - zestaw podstawowych jesiennych must have zabiegowych.

Jesień – to najlepszy czas na kompleksowe zabiegi estetyczne /materiały prasowe /

Czym jest urlop dla naszej skóry? Jeżeli przyjmiemy ukochane przez nas ciepłe, nadmorskie kierunki letniego wypoczynku, to musimy mieć świadomość, że urlop na smaganej upalnymi promieniami słońca plaży dla naszej skóry nie do końca jest nagrodą. Przesuszenie, plamy posłoneczne, zmarszczki mimiczne, popękane naczynka... to tylko kilka z wątpliwej jakości nagród, które możemy zafundować swojej skórze podczas letnich eskapad. Z urlopu nie zrezygnujemy - to oczywiste, znajdźmy więc sposób na to, żeby pomóc skórze po wakacjach.

Regeneracja i odżywienie

Podstawowy problem, z jakim boryka się skóra po wakacyjnych upałach to globalne przesuszenie wywołane nie tylko słońcem, ale też słoną wodą, często wysiłkiem fizycznym po aktywnym wypoczynku.

Jeżeli chcecie więc kompleksowo pomóc skórze do powrotu do formy warto sięgnąć po osocze bogatopłytkowe. Zabieg HD PRP Magellan, czyli ostrzykiwanie wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym, to doskonałe remedium na powakacyjne przypadłości skóry - przesuszenie, utratę jędrności. Dlaczego akurat HD PRP? Zabiegów osoczem bogatopłytkowym, zwanych również "wampirzym liftingiem" z uwagi na specyficzny walor estetyczny zabiegu - jest mnóstwo. Jednak tylko w kilku klinikach w kraju (w tym w Klinice Miracki) możecie skorzystać z najnowocześniejszej, a przede wszystkim najbardziej efektywnej odmiany tej procedury. Tajemnica HD PRP Magellan polega na dwóch elementach - przede wszystkim system Magellan (z którego zresztą korzysta jedna z najbardziej znanych światowych celebrytek Kim Kardashian) jest zabiegiem całkowicie sterylnym.

Pobranie krwi, odwirowanie, podanie w skórę Pacjenta - cała procedura odbywa się w zamkniętym obieg, gdzie krew nie ma możliwości zostać zanieczyszczona w jakikolwiek sposób. Po drugie zaś wirowanie krwi w systemie Magellan zapewnia uzyskanie preparatu o najwyższym możliwym stężeniu płytek krwi w osoczu. Stężenie płytek w preparacie, jakie uzyskujemy w efekcie separowania ich w systemie Magellan wielokrotnie (nawet siedmiokrotnie) przewyższa stężenie uzyskiwane w efekcie wirowania krwi innymi metodami. Dlatego też produkt, który lekarz podaje w skórę jest najbardziej wartościowy. A w efekcie najbardziej efektywny. Łatwo to rozpoznać po częstotliwości zabiegów rekomendowanych przez lekarzy. Zabiegi tradycyjnym osoczem wykonuje się w serii trzech, czterech sesji. Magellan to jednorazowy zabieg, który ewentualnie można powtórzyć po pół roku dla podtrzymania efektów. Co jednak daje zabieg osoczem? Przede wszystkim najbardziej naturalne z możliwych odżywienie skóry. Lekarz podaje w skórę pacjenta, metodą mezoterapii preparat złożony wyłącznie z własnego materiału pacjenta - płytek krwi wyseparowanych z jego krwi. Płytki krwi czyli trombocyty mają naturalne, najlepsze znane naszemu organizmowi właściwości budulcowe. Bez trudu odżywiają skórę i pomagają w jej regeneracji.

Regeneracja i kompleksowe odżywienie skóry to generalnie atut zabiegów mezoterapii. Jeżeli więc nie chcecie decydować się na zabieg wampirzego liftingu warto sięgnąć po alternatywne terapie wykorzystujące metodę mezoterapii. w Klinice Miracki możecie skorzystać z różnorodnych koktaili odżywczych skomponowanych przez lekarza w zależności od potrzeb Waszej skóry. Mezoterapia Neauvia Hydro deLuxe jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych, jednak możliwości jest bardzo wiele. Wystarczy poddać się najpierw kompleksowemu badaniu skóry, a następnie skorzystać z rekomendacji lekarza i wybrać polecany przez niego koktail odżywczy. Następnie krótki zabieg ostrzykujący i nasza skóra otrzymuje potrzebą jej dawkę energii.


Może się oczywiście zdarzyć, że niekoniecznie mace ochotę na zabiegi inwazyjne, iniekcyjne. Co wtedy? Warto sięgnąć po najnowocześniejszą mikrodermabrazję Hydrafacial. To wysokotechnologiczny zabieg kosmetologiczny, a więc nie niesie ze sobą konieczności nakłuwania skóry przez lekarza. Głowica urządzenia Hydrafacial głęboko oczyszcza skórę, a następnie wtłacza w nią preparaty skomponowane idealnie pod potrzeby skóry. Może więc być zabiegiem odświeżającym, regenerującym, ale też wybielających czy ujędrniającym.

Zmarszczki mimiczne

Podczas wakacyjnych miesięcy częściej niż zwykle mrużymy oczy, marszczymy czoło i nos. Przy jednoczesnym wysuszeniu skóry spowodowanym warunkami atmosferycznymi to wystarczające podłoże dla zmarszczek mimicznych. Sucha skóra łatwo się załamuje, powtarzalny skurcz mięśni mimicznych żłobi w niej swoje piętno. I choć wiele osób uważa, że zmarszczki mimiczne dodają uroku, to równie wiele woli ten urok odnajdywać w gładkiej napiętej skórze. Tu najlepszą odpowiedzią bedzie ostrzykiwanie botoksem. Ten popularny preparat wokół którego narosło wiele krzywdzących mitów - odpowiednio podany w perfekcyjnie odmierzonej dawce daje naturalny efekt gładkiej skóry. Bez efektu maski i paraliżu twarzy. W przypadku likwidacji zmarszczek mimicznych botoks działa perfekcyjnie ponieważ unieruchomione toksyną botulinową mięśnie szybko doprowadzają do "rozprasowania" zmarszczek, do których powstania wcześniej doprowadziły poprzez zbyt intensywne skurcze.

 Jednak zmarszczki mimiczne delikatne przebarwienia i powakacyjna utrata kondycji skóry to również doskonałe pole do popisu dla zabiegów fotoodmładzających. Oczywiście warto z terapii laserowego fotoodmładzania takich jak Dye VL czy Clearlift skorzystać już po zejściu opalenizny (opalona skóra jest przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych).

Jesień - czas na lasery

Kiedy znikną ostatnie ślady opalenizny warto sięgnąć po terapie laserowe. Nie tylko w zakresie usuwania pourlopowych przebarwień czy zmarszczek. W naszym klimacie to właśnie jesienne miesiące, kiedy słońce operuje mniej agresywnie są najlepszym momentem na rozpoczęcie kompleksowych terapii laserowych. Czy to w zakresie gruntownego odmładzania, walki z popękanymi naczynkami czy nawet modelowania sylwetki. a biorąc pod uwagę, że terapie laserowe trwają na ogół kilka miesięcy - to idealny czas, aby przygotować swoją skórę na karnawałowe szaleństwa, które czekają na nas już za kilka miesięcy.