Szokujące nagranie ze szpitala. Widać na nim, jak pielęgniarki bawią się twarzą noworodka. Wszystko miało miejsce w mieście Taif w Arabii Saudyjskiej.

Materiał filmowy prezentuje skandaliczną zabawę, którą urządziły sobie kobiety. Na nagraniu wyraźnie widać, jak jedna z nich ściska i zgniata twarz noworodka. A wszystko to ku uciesze pozostałych, o czym świadczą wybuchy śmiechu rozlegające się w tle. Wideo dokumentujące poczynania sióstr trafiło do serwisu Youtube.

Incydent miał miejsce w szpitalu położniczym w mieście Taif, położonym 90 kilometrów od Mekki. Na szczęście nie przeszedł bez echa. Sprawą zainteresował się saudyjski minister zdrowia, który w rozmowie z Saudi Gazzette potwierdził, że pielęgniarki biorące udział w zajściu zostały już zidentyfikowane.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że kobiety zostały zwolnione oraz pozbawione praw do wykonywania zawodu. Być może na tym się nie skończy.

Ministerstwo opublikowało na Twitterze oświadczenie, w którym podkreślono, że zachowanie pracownic szpitala było naruszeniem godności i bezpieczeństwa dziecka.

W 2005 roku podobny gorszący skandal miał miejsce w Katowicach. Dwie pielęgniarki podczas nocnego dyżuru fotografowały się z kilogramowymi wcześniakami wkładając je do kieszeni fartuchów. Straciły pracę, usłyszały też zarzuty narażenia malców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, lecz po dwóch latach katowicki sąd okręgowy umorzył sprawę.