Wiosna w pełni. Coraz częściej możemy cieszyć się słonecznymi dniami i coraz częściej myślimy o letnim urlopie. Jak przygotować swoje ciało na czas wakacji? „Przede wszystkim powinniśmy zacząć od regularnych peelingów, które pobudzają mikrokrążenie skóry. Złuszczają martwy naskórek, wygładzają, ujędrniają skórę” – radzi kosmetolog Iwona Holewa w rozmowie z Ewą Kwaśny.

Kiedy coraz częściej możemy się cieszyć słoneczną pogoda, wybieramy także ubrania, które odkrywają więcej naszego ciała. Intensywnie myślimy także o wakacjach - wypoczynku nad morzem czy jeziorami. Każdy z nas chce jak najlepiej się prezentować. Jak zatem zadbać o kondycję naszej skóry przed latem?

Kosmetolog Iwona Holewa poleca włączenie do codziennej pielęgnacji peelingi lub szczotkowanie ciała. Bardzo dobrą metoda jest szczotkowanie na sucho. Jest to metoda, która jest i masażem, i peelingiem, więc mamy dwa w jednym. Działa antycelulitowo, ujędrniająco i wyrównuje koloryt - podkreśla w rozmowie z Ewą Kwaśny nasza ekspertka. Jak dodaje, taki zabieg możemy samodzielnie wykonywać codziennie. Wystarczy nawet około 5 minut. Wszystko zależy od kondycji skóry - przekonuje.

Specjalistka poleca także peelingi do stosowania na twarz - trzeba dobrać odpowiedni do cery. Na rynku jest wiele dostępnych opcji. Delikatnymi ruchami powinniśmy raz w tygodniu taki peeling wykonać - radzi Iwona Holewa.

Wszystkie zabiegi wyszczuplające, ujędrniające, antycelulitowe niestety wymagają czasu - przyznaje Iwona Holewa. Dlatego warto wcześniej zaplanować wizytę u specjalisty. 

Cytat

Do tego dobrze byłoby włączyć ruch i odpowiednią dietę, a także picie wody. Wtedy ten efekt będzie zdecydowanie szybszy.
przekonuje kosmetolog.
 Radzi także, by - w razie wątpliwości - skonsultować dobranie zabiegu z kosmetologiem lub lekarzem.

Opalanie bez słońca

Kiedy zaczynamy odsłaniać ciało, chcielibyśmy, żeby wyglądało na ładnie opalone. Co zrobić jednak, gdy słońca jest zbyt mało lub po prostu - ze względów zdrowotnych nie chcemy zbyt długo się opalać? Wtedy z pomocą przychodzą nam samoopalacze. Jak ich użyć, by osiągnąć naturalny efekt?

Należy dzień wcześniej wykonać depilację i bardzo dokładny peeling ciała - z uwzględnieniem kolan, łokci i kostek. Jeżeli chodzi o samoopalacze - mamy na rynku dość spory wybór - przyznaje kosmetolog.

Jak radzi Holewa, przed aplikacją preparatu dobrze jest zrobić próbę tylko na fragmencie skóry lub kupić taki samoopalacz, który opaleniznę będzie budował stopniowo. Ważne jest także, by kosmetyk aplikować w świetle naturalnym, dziennym.

Opracowanie: