„Testy umożliwią większej liczbie pacjentów dostęp do odpowiedniego leczenia raka we właściwym czasie” – powiedział Vishal Sikri, prezes działu onkologii firmy Invitae zajmującej się genetyką medyczną. Mowa o testach FusionPlex Dx® i LiquidPlex Dx™, która zostały wprowadzone na europejski rynek.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, Invitae wprowadza najwyższej jakości produkty CE-IVD, umożliwiające europejskim patologom i onkologom efektywne i szybkie uzyskiwanie kluczowych informacji, wpływających na terapię onkologiczną.

Uwolnienie potencjału ludzkiego genomu

"Jest to duży krok w kierunku realizacji naszej misji, którą jest wprowadzenie kompleksowych informacji genetycznych do głównego nurtu medycyny - powiedział Vishal Sikri.

Jak dodał, "jest to szczególnie istotne w Europie, gdzie większość badań molekularnych wykonywanych jest lokalnie w zdecentralizowanych placówkach szpitalnych".

Cytat

Poprawa dostępu pacjentów do naszej oferty poprzez partnerstwa, takie jak to z Invitae, przyczynia się do realizacji naszej misji polepszania zdrowia ludzi poprzez uwolnienie potencjału tkwiącego w ludzkim genomie
- powiedział Joydeep Goswami, dyrektor ds. strategii i rozwoju spółki w Illumina.

Goswami pogratulował "Invitae istotnego osiągnięcia, jakim jest wprowadzenie pierwszych paneli CE-IVD do diagnostyki nowotworów".

Jak działa test?

"Medycyna precyzyjna w ostatnich latach zapewnia coraz lepsze rezultaty leczenia wielu pacjentów onkologicznych" - powiedział Sikri.

Jak dodał, "dziedzina patologii molekularnej nigdy nie była tak ważna, jak teraz, gdy walka z rakiem przenosi się na pole onkologii precyzyjnej i terapii celowanych opartych o badania genomu".

Cytat

Jednocześnie, dostęp do tych rozwijających się w zawrotnym tempie metod terapii nie jest gwarantowany na całym świecie
- stwierdził Vishal Sikri.