Amerykańscy i brytyjscy naukowcy dowodzą, że taniec dwa razy w tygodniu po godzinie powoduje poprawę sprawności fizycznej, elastyczności i sprężystości mięśni. Pozytywne emocje, jakie towarzyszą aktywności na parkiecie, wpływają na dobre samopoczucie oraz podnoszą samoocenę. Zatańczysz z nami raz, dwa, trzy Calypso?

Była Lambada, Macarena, przyszedł czas na taniec Calypso.

Znacie piosenkę "Calypso" w wykonaniu Luis Fonsi i Steefflon Don? Karaibskie rytmy w połączeniu z popem i rapem. Przyjemna, łatwo wpadająca w ucho melodia, pięknie widoki, cudowny, biały piasek, błękitny ocean w Puerto Rico, intensywne kolory strojów bawiących się ludzi w teledysku- bez względu na wiek zachęcają do beztroskiej zabawy. 

Calypso to nie tylko przebój tegorocznego lata, to styl muzyki afro-karaibskiej  i tańca towarzyskiego, który powstał w Trynidadzie i Tobago w okresie od początku do połowy XIX wieku, a ostatecznie rozprzestrzenił się na pozostałą część Karaibskich Antyli i Wenezueli w połowie XX wieku.

Calypso czerpał z wpływów tradycji afrykańskich i francuskich,  stał się głosem ludzi. Charakteryzował się wysokimi rytmicznymi i harmonicznymi wokalami. Styl ten jest głęboko zakorzeniony wśród mieszkańców Karaibów, którzy do dziś manifestują muzyką i tańcem swoją radość życia.

Taniec sprawia, że stajemy się wolni - mówi Jola Liszkowska, instruktorka tańca towarzyskiego, trenerka Zumba Fitness, która przygotowała własną choreografię do utworu Calypso.

Ogromnie cieszę się, że co roku pojawiają się przeboje lata, które nawiązują do muzyki w stylu Latino. Gorący piasek, szum fal, sensualne ruchy, rytmy,  sprawiające, że nie sposób stać w miejscu. My też możemy poczuć się nad Bałtykiem jak na Karaibach za sprawą kubańskiego zespołu Impacto, który gra koncerty w rytmach reggaetonu, salsy, bachaty czy merengue.

Tak jak w słowach piosenki Luisa Fonsi ze Steefflon Don - kiedy tańczymy: "Rozpalamy ogień na ziemi, malujemy gwiazdy na niebie".  Obserwuję to na co dzień, kochamy poruszać się w rytm muzyki, bez względu na wiek dajemy ponieść się gorącym rytmom - dodaje.

Zatańczysz ze mną raz, dwa, trzy Calypso? 

Zmień siebie z B:FIT

Zajrzyjcie na profile B:FIT na Facebooku i na Instagramie!