Z okazji 65-lecia Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie przygotowuje wystawę pt. „Szpital znany i nieznany”. Fotografowie gonili po szpitalu z aparatem w ręku, zajrzeli wszędzie gdzie mogli, aby znaleźć ciekawe ujęcie, niebanalny temat, poruszającą historię.

Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano 6 listopada o godz. 10:00 w Holu Kamiennym w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych. Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Wystawa składa się z kilkunastu zdjęć wykonanych w trakcie dnia otwartego dla fotografów. 

"Otwarcie" wszystkich oddziałów, w tym bloku operacyjnego, dla ponad 50 zarejestrowanych na wydarzenie fotografów nie należało do prostych przedsięwzięć.  Ale warto było zaryzykować i wpuścić do siebie ludzi z aparatem. Każdy z nich uchwycił "swój" szpital, pokazał na nowo to co już - wydawałoby się - jest znane. I o to chodziło: z jednej strony pokazać codzienną pracę lekarzy i pielęgniarek, z drugiej  -  krótki fragment życia ludzi, którzy znaleźli się na łóżku szpitalnym. Przeżywają tu najdramatyczniejsze momenty, ale też i te najszczęśliwsze, gdy np. po raz pierwszy tulą w ramionach swoje długooczekiwane dziecko.

Szpital wbrew pozorom to nie tylko cierpienie i ból, ale też radość, ulga, powrót do zdrowia! - zaznacza dr n.med. Jerzy Friediger, dyrektor  Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie 

Autorzy tych zdjęć otrzymają sympatyczne upominki i nagrody dzięki pomocy. Po 15 listopada wystawę można będzie zobaczyć w szpitalu - os. Na Skarpie 66.