Jeśli jesteś przekonana, że masz zbyt wąskie, prawie niewidoczne usta, możesz nadać im ponętny, kobiecy kształt. Zdradzamy kilka sposobów, które mogą okazać się przydatne!

Jeśli jesteś przekonana, że masz zbyt wąskie, prawie niewidoczne usta, możesz nadać im ponętny, kobiecy kształt. Zdradzamy kilka sposobów, które mogą okazać się przydatne! /Pexels photo /Internet

Rób regularny peeling

To najprostszy sposób, by dosłownie w kilka minut optycznie i fizycznie powiększyć usta. Masaż drobnymi ziarenkami poprawia ukrwienie skóry, przyspiesza dotlenienie komórek i wygładza naskórek.

W efekcie usta "pęcznieją" i wydają się znacznie pełniejsze niż w rzeczywistości.

Zaprzyjaźnij się z konturówką

Większość kobiet unika jej jak ognia, głównie ze względu na brak umiejętności makijażowych.

Tymczasem wyraźny obrys ust przed wypełnieniem ich pomadką to łatwy sposób, by wydobyć ich kształt i dodać im brakującego ułamka milimetra. Pamiętaj, by kredka była przynajmniej o dwa tony ciemniejsza od szminki.

Podkreśl i rozjaśnij "łuk Kupidyna"

"Łuk Kupidyna" to małe wgłębienie pod nosem nad centralną częścią górnej wargi. Wyraźny obrys ust w tym miejscu jest bardzo ważny dla uzyskania efektu większych ust, ale musisz pamiętać też o wycieniowaniu obszaru tuż pod nosem.

Im jaśniejszy kosmetyk (możesz użyć pudru w kamieniu lub podkładu w kremie), tym lepiej.

Wyczyść skórę wokół krawędzi warg

Możesz też "pociągnąć" ich linię jasnym korektorem. Ten prosty trik zwiększy "optyczną przestrzeń" dla starannie pomalowanych pomadką i konturówką ust.

Wypróbuj techniki strobingu wokół ust - im bliżej środka, tym cień lub podkład powinien być coraz jaśniejszy.

Sięgnij po czarodziejskie kosmetyki

"Powiększające" szminki i błyszczyki to już standard w sklepach kosmetycznych. Za ich pomocą możesz szybko uwydatnić kształt warg i sprawić, że nabiorą ponętnej formy. Działanie takich kosmetyków polega głównie na intensywnym nawilżaniu i pobudzaniu mikrokrążenia w wargach, dzięki czemu usta wydają się większe i pełniejsze.

Wybieraj produkty z dodatkiem kolagenu, kwasu hialuronowego czy retinolu, a także mentolu i aloesu.

Ćwicz i masuj usta

Efektu nie zauważysz od razu, ale regularny masaż (np. z wykorzystaniem miodu i zmielonych płatków owsianych) prędzej czy później pozytywnie odbije się na kondycji twoich ust. A piękne i wypielęgnowane usta, bez śladu szorstkości i pęknięć wyglądają zdecydowanie bardziej seksownie.