Wiosna to ta pora roku, kiedy szczególnie powinniśmy się zadbać o siebie. To czas, kiedy możemy zacząć stosować intensywną pielęgnację skóry, a także dobra okazja do tego, żeby zmotywować się do aktywności fizycznej, jeżeli wcześniej nie uprawialiśmy żadnego sportu.

Peelingi

Peelingi są bardzo ważnym elementem pielęgnacji skóry. Nasze komórki odtwarzają się w niesamowitym tempie i powinno się te martwe usuwać z powierzchni skóry, żeby wyglądała świeżo. Dzięki peelingom również zapobiegniemy zapychaniu się porów skórze, co uchroni nas przed powstawaniem pryszczy. 

Trzeba jednak pamiętać, żeby nie stosować ich zbyt często. Wtedy można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Skóra pozbawiona naturalnej ochrony zacznie się jeszcze bardziej przetłuszczać.

Jeśli chodzi o domowe peelingi, to warto użyć np. mieszanki cukru, oliwy, soku cytrynowego i miodu lub pasty z sody i wody oczyszczonej.

Nawilżanie skóry

Jeśli chodzi o zewnętrzną pielęgnację, to warto użyć balsamu do ciała z dobrym składem. Najbezpieczniej szukać w sklepach z kosmetykami naturalnymi, ekologicznymi bądź ziołowymi.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że bardzo ważne jest również nawilżanie skóry od wewnątrz. Jak to zrobić? Bardzo prosto - przede wszystkim dużo pić! Najlepiej wodę lub świeże soki warzywne i owocowe.

Picie wody nie tylko nawilża od środka ale również wygładza skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek i oczyszcza organizm.

Jedzenie dużej ilości witamin

Nie chodzi jednak o łykanie suplementów. Wiosna, to czas, kiedy możemy sobie pozwolić na więcej świeżych warzyw i owoców w swojej codziennej diecie.  Warto szczególną uwagę, w wyborze warzywa, zwrócić na nowalijki.

Aktywność fizyczna

Badania naukowców potwierdzają, że aktywność fizyczna i ruch mają ogromny wpływ na naszą efektywność. Nadejście wiosny, to doskonała okazja do rozpoczęcia działania. Aktywność na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa nie tylko na sylwetkę, ale również na samopoczucie oraz zdrowie każdego człowieka. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, aby planować swój czas tak, by aktywne spędzanie czasu znajdowało się w naszym planie dnia. Dzięki temu możemy zwiększyć swoją wydajność.