Kobiece nogi to jeden z głównych atrybutów, które podobają się mężczyznom. W historii kina i mody wiele kobiet zachwycało swoimi nogami. Wybraliśmy te nasze zdaniem najbardziej seksowne. Zachęcamy do głosowania! A już w środę o sposobach na piękne nogi będziemy mówić w cyklu "Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM".

Amerykanka rozgłos zdobyła jako modelka, a potem kontynuowała swoją karierę, jako aktorka w Hollywood. Najbardziej znana jest z ról w takich filmach jak "Maska", "Aniołki Charliego" czy Vanilia Sky. W każdym z tych filmów Diaz zachwycała swoim wyglądem.

Kayah

Polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Największą popularność przyniosły jej utwory "Testosteron", "Fleciki", "Supermenka", "Na językach" oraz "Śpij kochanie, śpij" i "Prawy do lewego", promujące pod koniec lat 90. album studyjny Kayah i Bregović, nagrany z Goranem Bregoviciem. 

Lana Turner

Legendarna aktorka Hollywood, znana przede wszystkim z roli femme fatale z filmu "Listonosz zawsze puka dwa razy" z 1964 roku. Sławę zyskała nie tylko jako aktorka, ale też jako modelka pin-up. Przez niektórych była nazywana "najbardziej czarującą kobietą w dziejach sztuki międzynarodowej".

>>>POZNAJ SPOSOBY NA ZDROWE I PIĘKNE NOGI<<<

Betty Grable

Betty Grable była amerykańską aktorką, tancerką i piosenkarką. Największą sławę zyskała w hollywoodzkich musicalach. Zagrała w takich produkcjach: "Jak poślubić milionera", "Coney Island" czy "Słodka Rosie O’Grady". W latach 50. skupiła się na występach na Broadwayu.

Niemiecka modelka swoją drogę do sławy rozpoczęła mając 18 lat. Początkowo robiła karierę w Paryżu, a potem przeniosła się do Nowego Jorku. Tam brała udział w pokazach znanej firmy Victoria Secret. 

>>>ĆWICZENIA NA ZDROWE I PIĘKNE NOGI<<<

Swoje nogi Klum ubezpieczyła na 1,8 miliona dolarów. Prawa jest warta okrągły milion, a lewa 0,8 miliona (ze względu na małą bliznę).

Justyna Steczkowska

Diva polskiej sceny muzycznej: piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, skrzypaczka i aktorka. Jej najsłynniejsze utwory to "Dziewczyna szamana", "Grawitacja", "Oko za oko, słowo za słowo". 

Marlene Dietrich

Marlene Dietrich to legenda europejskiego kina. Największą sławę zyskała na początku lat 30., kiedy współpracowała z reżyserem Josephem von Sternbergiem. Ma na swoim koncie ponad 30 głównych kreacji filmowych. Jej najsłynniejsze filmy to "Błękitny anioł", "Maroko", "Szanghaj Ekspres", "Destry znowu w siodle", "Świadek oskarżenia" czy "Wyrok w Norymberdze". 

Charlize Theron

Aktorka pochodząca z Republiki Południowej Afryki swoją karierę rozpoczęła od tańca, ale przez kontuzję kolana musiała przerwać trening. Potem przez chwilę zajmowała się modelingiem. Jej największym aktorskim sukcesem jest zdobycie Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Monster".

Marylin Monroe

Symbol powojennego kina i ikona popkultury. Swoją karierę rozpoczęła jako modelka, a tuż po wojnie związała się hollywoodzkimi wytwórniami. Największą sławę zyskała grając w takich filmach jak: "Małpia kuracja", "Niagara", "Mężczyźni lubią blondynki" czy "Słomiany wdowiec". Do historii przeszła scena z tego ostatniego filmu, w której aktorka stara się powstrzymać uniesioną podmuchem z kanału wentylacyjnego metra białą sukienkę. 

>>>ZADBAJCIE O NOGI! TO ZALECENIA PARYSKICH DYKTATORÓW MODY<<<

Aneta Kręglicka

Modelka, fotomodelka, bizneswoman. Pierwsza i jedyna Polka wybrana Miss Świata w 1989 roku.

Sharon Stone

Amerykańska aktorka swoją karierę zaczęła jeszcze w latach 80, ale największą sławę przyniosły jej role w następnej dekadzie, gdzie zagrała w "Pamięci absolutnej", "Nagim Instynkcie" i "Kasynie". Za rolę Ginger w tym ostatnim filmie była nominowana do Oscara, zdobyła też Złoty Glob.

Jennifer Lopez

Amerykańska aktorka, tancerka i piosenkarka swoją karierę zaczynała w Nowym Jorku, gdzie dzieliła swój czas miedzy pracę w biurze, szkołę tańca i występy w nocnych klubach na Manhattanie. Na szklanym ekranie pojawiła się pierwszy raz w 1986 roku, ale sławę przyniosła jej pierwszoplanowa rola w filmie Selena, za którą została nominowana do Złotego Globu.

Naomi Campbell

Brytyjska modelka i piosenkarka bardzo wcześnie rozpoczęła karierę w świecie mody, bo już w wieku 15 lat. W latach 90. została okrzyknięta jedną z sześciu supermodelek swojej generacji. Zajmuje się też muzyką i aktorstwem, jednak najczęściej jest kojarzona z branżą beauty.