Przez epidemię do wielu usług mamy ograniczony dostęp, pozamykane są m.in. salony kosmetyczne. Pozostając w domu, warto regularnie dbać o siebie i swój wygląd domowymi sposobami. W jaki sposób można wykonać kilka zabiegów pielęgnacyjnych, gdy jest się zamkniętym w czterech ścianach? O poradę "Ciekawa Mama" poprosiła dermatologa i specjalistę medycyny estetycznej.

Cześć! Tu Ciekawa Mama. Dzisiaj postanowiłam zrobić coś dla siebie, a konkretnie dla skóry twarzy i ciała. Ale ilekroć się za to zabieram, Mia rozwleka moje kosmetyki po całym domu i niczego nie mogę znaleźć. A ponieważ ze względu na obecną sytuację ograniczamy wizyty w sklepach, zapytałam eksperta jak w domowym zaciszu można samodzielnie wykonać peeling i inne podstawowe kosmetyki pielęgnacyjne. 

Ekspertem dzisiejszego odcinka "Ciekawej Mamy" jest dermatolog i specjalista medycyny estetycznej lek. Agnieszka Drożniak-Konstanty:

Zabiegi pielęgnacyjne i dbanie o swój wygląd również wtedy, gdy codziennie przebywamy wyłącznie w domu, jest istotne z dwóch powodów. Po pierwsze daje nam to korzyści w sferze psychicznej - mamy świadomość, że nie zaniedbujemy się w tym czasie. Izolacja od części rodziny i znajomych sprawia, że po kilku tygodniach możemy czuć się nieswojo, a parę prostych zabiegów sprawi, że nasze samopoczucie z pewnością się polepszy. Po drugie, gdy minie wirus i powrócimy do codziennych obowiązków, a nasza cera będzie w ten sposób zadbana, łatwiej będzie kontynuować pielęgnację bez drastycznych zabiegów, które miałyby poprawić jej kondycję - zaznacza lek. Agnieszka Drożniak-Konstanty. 

Opracowanie: