Lato i wiosna to czas, kiedy nareszcie możemy włożyć na nogi wygodne klapki lub sandały. Nasze nogi mogą odpocząć, a my czujemy się o wiele bardziej swobodnie. Czy zawsze? Niestety bardzo często musimy rezygnować z takiego rozwiązania ze względu na zły stan naszych stóp i nóg. Jak nie dopuścić do tego problemu i jak z nim walczyć?

Zdjęcie ilustracyjne /materiały prasowe /Materiały prasowe

Gładkie stopy - pokaż je!

Zima to czas, kiedy na naszych stopach może pojawić się więcej nagromadzonego naskórka. Przyczyniają się do tego ciężkie i ocieplane buty, a także to, że stopy narażane są permanentnie na różne temperatury, zarówno te wysokie, jak i niskie. W efekcie naskórek rogowacieje i staje się gruby.

Pewnym rozwiązaniem jest stosowanie kąpieli z dodatkiem oliwy, olejków nawilżających i soli do kąpieli. Następnym krokiem jest regularne, jednak nienadmierne usuwanie naskórka. Najlepiej czynność tę wykonywać raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Należy używać do tego odpowiednich przyrządów. Jednym z nich jest Scholl Velvet Smooth pilnik wodooporny Wet Dry. Jest to elektryczne, bezprzewodowe urządzenie służące do pielęgnacji stóp na sucho. Można to również robić na mokro w wannie lub pod prysznicem.

Wygoda w każdych butach!

Wiosna i lato to pory roku, kiedy zmieniamy obuwie z ciężkiego zimowego, na nieco lżejsze wiosenno-letnie. Bardzo często są to nowe buty, dopiero co zakupione w sklepie. Może tak być, że są one jeszcze nierozchodzone i powodują powstawanie otarć i odcisków. Nie jest to przyjemne uczucie, czasami może wręcz prowadzić do tego, że dane buty nie nadają się do noszenia.

Naprzeciw temu problemowi również wychodzi marka Scholl, która proponuje swoim klientom wkładki do butów. Należą tu nowe wkładki Scholl GelActiv, które zapobiegają zmęczeniu i bólowi stóp. Wyjście na długi spacer, dłuższe zakupy w galerii nie będą już problemem. Takie wkładki Scholl bardzo dobrze nadają się do obuwia codziennego płaskiego, jak i tenisówek.

Odpowiedniego wsparcia potrzebują także nogi tych osób, które są bardzo aktywne fizycznie, biegają lub uczęszczają do klubów fitness. Ich stawy narażone są na większe obciążenie, dlatego potrzebują obuwia lub specjalnych wkładek do butów, które będą pochłaniały te wstrząsy i zmniejszały nacisk na stawy. Pomocna okazuje się tu technologia GelActive łącząca w sobie dwa rodzaje żelu. Jeden z nich podpiera łuk stopy i pięty, a drugi gwarantuje skuteczną amortyzację.

Piękne nogi w rajstopach Scholl!

Zgrabne nogi wymagają odpowiedniej oprawy. Ich zmęczeniu przeciwdziałają rajstopy uciskowe, które zapobiegają uczuciu zmęczonych i ciężkich nóg. A ponadto stymulują krążenie poprzez delikatny ucisk, który w efekcie prowadzi do wzmocnienia i ukształtowania nóg. Można tu polecić rajstopy uciskowe Scholl Light Legs, które wykorzystują cenną technologię splotu FIBRE-FIRM. Różnicę będzie można odczuć każdego dnia wieczorem, po całym dniu chodzenia.