Przebarwienia na twarzy to pamiątka, którą bardzo często przywozimy ze sobą z wakacji. Brak skutecznej ochrony przeciwsłonecznej podczas opalania, zaburzenia gospodarki hormonalnej, ciąża czy menopauza - czynniki te, w połączeniu z intensywnym promieniowaniem słonecznym, stanowią najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień na twarzy.

W jaki sposób możemy się ich pozbyć? Istnieje kilka sprawdzonych metod usuwania przebarwień - kosmetyki rozjaśniające, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, krioterapia - jednak najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień od wielu lat pozostaje laseroterapia. Dodatkowo dziś - dzięki tak innowacyjnym urządzeniom jak dostępne w warszawskiej Klinice Miracki lasery pikosekundowe - zabieg laserowego usuwania przebarwień może przebiegać w dużo szybszy, bezpieczniejszy i niemal bezbolesny sposób.

O możliwościach nowoczesnych laserów pikosekundowych w zakresie usuwania przebarwień rozmawialiśmy z doktorem Krzysztofem Mirackim - specjalistą laseroterapii, mającym największe w Polsce doświadczenie w pracy z technologią pikosekundową.

Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico nazywane są przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki laserami nowej ery - a to ze względu na zastosowaną w nich unikalną technologię najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach, która pozwala na przeprowadzenie zabiegu usuwania przebarwień w sposób niezwykle szybki, skuteczny, niemal bezbolesny i ze skróconym do minimum okresem rekonwalescencji. Jak to możliwe? Specyfikę działania laserów pikosekundowych wytłumaczył nam doktor Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej i ekspert w dziedzinie laseroterapii.

Tajemnicą fenomenu laserów PicoSure i Discovery Pico, podczas usuwania przebarwień czy innych niedoskonałości, jest ultrakrótka wiązka światła laserowego, która działa błyskawicznie, precyzyjnie i głęboko. Dzięki ultrakrótkiemu kontaktowi ze skórą podczas wykonywanego zabiegu zmniejsza się do minimum ryzyko przegrzania skóry pacjenta, co w efekcie czyni laserowe usuwanie przebarwień zabiegiem minimalnie inwazyjnym, w pełni bezpiecznym i niemal bezbolesnym. Podczas zabiegu pikosekundowa wiązka światła zamienia się w energię kinetyczną, a powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości cząsteczki, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć. Szybkość i precyzja, z jaką działają lasery pikosekundowe sprawiają, że zabiegi wykonywane przy ich pomocy stanowią optymalne rozwiązanie dla komfortu pacjenta - tłumaczy doktor Miracki.

Efekty usuwania przebarwień laserem pikosekundowym

Efekty usuwania przebarwień przy pomocy laserów pikosekundowych są imponujące: przebarwienia stopniowo tracą swoją intensywność, aby po kilku tygodniach zniknąć całkowicie lub zredukować się do rozmiarów praktycznie niezauważalnych. Po serii zabiegów skóra odzyskuje gładki i jednolity wygląd, bez ryzyka powstania blizn pozabiegowych, z którymi pacjenci musieli często zmagać się po przeprowadzeniu zabiegu przy pomocy starszych systemów laserowych. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty terapeutyczne, najczęściej należy wykonać od trzech do sześciu sesji zabiegowych, jednak dokładna liczba zabiegów uzależniona jest od wielkości i intensywności przebarwień.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego usuwania przebarwień przy pomocy innowacyjnych urządzeń pikosekundowych? Zajrzyj na stronę Kliniki Miracki: TUTAJ! O szczegóły pytaj również bezpośrednio w Klinikach Miracki w Warszawie.