Wycofano niewłaściwie oznakowane piwo Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. Błąd wykryto na linii produkcyjnej. Niektóre butelki miały zamienioną jedną z etykiet, na której sugerowano, że produkt zawiera alkohol.

/fot. GIS /

Ostrzeżenie dotyczy piwa o nazwie Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. Dystrybutorem jest Carlsberg Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 34, 02-255, Warszawa. Sprzedawane jest m.in. w dyskontach Biedronka.

Niewłaściwe etykiety sugerują, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0 proc. obj.

Etykieta tylna jest prawidłowa, wskazuje, że jest to produkt z zawartością alkoholu - podano w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wycofano piwo o numerach partii i dacie minimalnej trwałości:

LPL03L/215, 30.04.22 10:14,

LPL03L/215, 30.04.22 10:15,

LPL03L/215, 30.04.22 10:16.

Carlsberg Polska Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji o pomyłce niezwłocznie zawiadomił odbiorcę, do którego trafił błędnie oznakowany produkt - tj. Jeronimo Martins Polska SA - o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwego towaru oraz wprowadził dodatkowe procedury kontrolne w celu wyeliminowania ryzyka ponownego błędu.

Ponadto producent zwrócił się do Jeronimo Martins Polska SA o umieszczenie w punktach sprzedaży komunikatów dla konsumentów, informujących o zaistniałej sytuacji oraz możliwości zwrotu produktu.

Zamieszczono komunikat skierowany do konsumentów na stronie internetowej Carlsberg Polska

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu. 

Źródło: PAP/GIS