38-letni Amerykanin Stephen Ringo przeszedł niesamowitą metamorfozę. W ciągu dwóch lat schudł ponad 80 kilogramów. Powodem radykalnej zmiany jego trybu życia był rozwód z żoną.

38-letni inżynier oprogramowania wspomina, że w dzieciństwie zawsze miał nadwagę, ale dodatkowe kilogramy nie sprawiały mu problemów w życiu codziennym. Z czasem jednak coraz częściej odżywiał się śmieciowym jedzeniem i zaczął przybierać na wadze. Potrafiłem pojechać do restauracji z fast-foodami, zamówić zestaw dla całej rodziny, a potem go zjeść - wspomina Stephen Ringo.

Z czasem jego waga zaczęła mieć wpływ na każdy aspekt jego życia. Moja waga sprawiała mi wiele problemów. Codzienne ubieranie się było trudne, po pewnym czasie miałem trudność z założeniem skarpetek - ­mówi Amerykanin.

Wspomina swoją wycieczkę do Nowego Jorku. Razem z żoną chciał zwiedzić to miasto, ale nie był wstanie dłużej spacerować bez odpoczynku. Kiedy szliśmy Central Parkiem, musiałem usiąść na ławce i przez pół godziny łapać oddech. Czułem się jak niepowodzenie - mówił Ringo.

"Moja otyłość zrujnowała moje małżeństwo"

Waga miała też wpływ na jego małżeństwo. Z czasem u mężczyzny spadł popęd seksualny, a jego żona postanowiła rozwieść się z nim w 2016 roku. Trzeba uczciwie powiedzieć, ze moja otyłość zrujnowała moje małżeństwo. Moje stosunki z żoną pogorszyły się, kiedy przytyłem. To był najważniejszy czynnik rozpadu związku - mówi informatyk.

Mężczyzna zdecydował o radykalnej zmianie swojego życia. Zaczął się odchudzać, posiłki jadł tylko między godziną 17, a 21. Regularnie zaczął też odwiedzać siłownię. Mimo tego, że na początku był bardzo zdegustowany swoimi ćwiczeniami, zmusił się do tego, żeby codziennie trenować. Po dwóch latach schudł ponad 80 kilogramów i teraz wskaźnik wagi wskazuje równe 100 kilogramów. Swoją metamorfozę relacjonował na kanale YouTube’owym.

Utrata wagi dała mężczyźnie więcej pewności siebie i wierzy, że jest teraz lepszym człowiekiem dla innych. Utrata wagi zmieniła moje życie. Coś tak prostego, jak możliwość założenia skarpet jest bezcenne - mówi Ringo.

Stephen Ringo zwraca uwagę, że po schudnięciu na brzuchu ma duży nadmiar skóry. Chce go usunąć, ale operacja jest dla niego zbyt droga, dlatego na razie woli skupiać się na ćwiczeniach i diecie.

(ag)