​Agencja rządowa Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej przypomniała Amerykanom, aby... ponownie nie używali zużytych prezerwatyw. "Mówimy o tym, bo ludzie to robią" - wskazały Centra Kontroli i Prewencji Chorób.

Zdjęcie ilustracyjne /Pexels/Pixabay /Pixabay

Centra Kontroli i Prewencji Chorób to rządowa agencja, której zadaniem jest zapobieganie chorobom oraz ich monitoring i zwalczanie. CDC zajmuje się równie zagadnieniami zdrowotnymi związanymi ze środowiskiem naturalnym, środowiskiem pracy, a także z szeroko pojętą profilaktyką i poprawą stanu zdrowia społeczeństwa.

W jednym ze swoich komunikatów agencja zaapelowała, aby nie myć ani ponownie używać prezerwatyw, które zostały już wykorzystane. "Używaj nowej podczas każdego stosunku" - brzmi post na Twitterze.

Agencja podkreśliła, że ten wpis jest potrzebny, "bo ludzie to robią". Według badań przeprowadzonych przez Institut Kinseya, stanowią one od 1,4 do 3,3 proc. wszystkich, którzy korzystają z prezerwatyw. Respondenci przyznali, że przynajmniej dwukrotne użyli tej samej prezerwatywy w trakcie stosunku seksualnego.

Lekarze i producenci środków antykoncepcyjnych podkreślają, ze nigdy nie można ponownie używać wykorzystanej już prezerwatywy. Jest jednorazowa. Po stosunku należy ją zdjąć, związać, zawinąć w chusteczkę i wyrzucić do kosza.

(ł)