W poniedziałek rozpoczęła się 7. edycja Festiwalu KultURO. W tym roku odbywa się pod hasłem „dla Taty”, by zwrócić uwagę najmłodszych na to, jak ważna jest profilaktyka.

Organizatorzy Festiwalu KultURO chcą zaznajomić mieszkańców Krakowa z problemami, które niesie za sobą późna profilaktyka schorzeń układu moczowego i zachęcić ich do działań w tym kierunku. 

80 proc. chorych urologicznych, u których za pomocą badań stwierdza się chorobę, możemy całkowicie wyleczyć metodami małoinwazyjnymi - podkreśla w rozmowie z RMF FM pomysłodawca festiwalu prof. Piotr Chłosta. 

Cytat

Jeśli wezmę swój los w swoje ręce, jeśli zadbam o swoje zdrowie, to z pewnością wygram

Tegoroczna edycja wydarzenia skupia się nie tylko na profilaktyce chorób układu moczowego, ale także tej ogólnorozumianej, by dotrzeć już do najmłodszych mieszkańców Krakowa.Cytat

Warto jest zadbać o swój stan zdrowia, ponieważ nie żyjemy tylko dla siebie, żyjemy dla innych, żyjemy dla bliskich, dlatego to ma sens
prof. Piotr Chłosta

W ramach imprezy przygotowano m.in. konkurs plastyczny dla najmłodszych "Zdrowy Tata" oraz zajęcia edukacyjne dla krakowskich licealistów. Poprowadzą je wybitni specjaliści urologii.

Ponadto organizatorzy wzorem poprzednich edycji uruchomią infolinię. Przy telefonie przez 5 dni dyżurować i odpowiadać na pytania będą lekarze urolodzy.

Na zakończenie festiwalu KultURO zagra zespół EndoPower. Koncert odbędzie się 2 października w klubie muzycznym Forty Kleparz, a wstęp dla mieszkańców Krakowa będzie bezpłatny. Na scenie usłyszymy również Marka Piekarczyka oraz grupę Skaldowie.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Urodzeni-Zdrowi, której prezesem jest niekwestionowany autorytet w dziedzinie urologii - prof. dr hab. Piotr Chłosta - pomysłodawca Festiwalu KultURO, a po godzinach frontman rockowego zespołu Endopower. 

WIĘCEJ O FESTIWALU KULTURO PRZECZYTACIE TUTAJ

MARCIN JĘDRYCHOWSKI - DYREKTOR SZPITALA UNIWERSYTECKIEGO W KRAKOWIE