​Mężczyzna w Indiach zgłosił się do szpitala, gdyż narzekał na ból brzucha. Lekarze z początku myśleli, że 35-latek się zatruł. W żołądku mężczyzny znaleziono jednak kilka kilogramów gwoździ i monet.

35-letni Maksud Khan przyjechał do szpitala, gdyż skarżył się na bóle brzucha. Lekarze przeprowadzili więc endoskopię. Byliśmy zszokowani, kiedy znaleźliśmy monety i gwoździe w jego żołądku. To pierwszy raz, kiedy się z czymś takim spotykaliśmy - powiedział doktor Priyank Sharma.

W żołądku 35-latka znaleziono setki monet, 1,5 kilograma gwoździ, dziesiątki brzytw, kawałki szkła, kamienie spory kawałek metalowego ogniwa. W sumie usunięto 7 kilogramów najróżniejszych odpadów.

Lekarze są pewni, że Khan cierpi na zaburzenia psychiczne. Jego krewni wskazują, że w ostatnich latach cierpiał na depresję, z powodu której mógł wyrobić sobie dziwne nawyki, jak połykanie metalowych drobiazgów.

Pacjent wypoczywa teraz po operacji. Lekarze zauważają, że połknięte przedmioty nie doprowadziły do jakiegoś poważnego urazu. 

(az)