Czterokrotny zdobywca nagrody Grammy przyznał w rozmowie z magazynem "Rolling Stone", że porównywanie się z innymi gwiazdami odbiło się na jego pewności siebie i relacji z własnym ciałem. W wywiadzie opowiedział o swoich zmaganiach z zaburzeniami odżywiania.

Ed Sheeran znalazł się na okładce kwietniowego numeru "Rolling Stone". W magazynie możemy przeczytać poruszający wywiad, w którym piosenkarz odnosi się do postrzegania swojego ciała oraz doświadczeń z depresją i nadużywaniem używek.

Gdy wchodzisz do branży, porównujesz się z każdą inną gwiazdą popu - przyznał. Byłem na fali One Direction i pomyślałem: Cóż, dlaczego nie mam sześciopaku? Sam sobie odpowiadałem: Och, ponieważ kochasz kebaby i pijesz piwo. Sheeran przyznał, że zazdrościł fantastycznym figurom gwiazd, z którymi tworzył piosenki. Cóż, dlaczego jestem taki... gruby? - pytał samego siebie.

Artysta powiedział, że jego obsesja na punkcie wyglądu nasiliła się do tego stopnia, że rozwinęły się u niego zaburzenia odżywiania. Utożsamiał się z Eltonem Johnem po przeczytaniu jego wspomnień Rocket Mana z 2019 roku.

Złapałem się na robieniu tego, o czym Elton mówi w swojej książce - obżeraniu się, które powracało - wyjaśnił. Mam poważny problem z jedzeniem. Jestem prawdziwym objadaczem. Objadam się za wszystkich - wyjawił.

Terapia i fitness oraz wsparcie najbliższych

W wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone" Ed Sheeran opowiedział też o swoich trudnych doświadczeniach z ubiegłego roku. Czułem, że nie chcę już żyć - przyznał, wspominając swoją reakcję na śmierć dwójki przyjaciół. Wpadł w uzależnienia.

Podkreślił, że żona skłoniła go do skorzystania z pomocy terapeuty. Sesje podjął w ostatnich miesiącach. Koncentruje się także na fitnessie.

Źródło: HuffPost