"Najczęściej do fizjoterapeuty zgłaszają się osoby z problemami z kręgosłupem" - mówi w rozmowie z naszą dziennikarką Urszulą Gwiazdą fizjoterapeuta Michał Sokołowski z grupy RMF4RT Gladiators. "Można temu zaradzić stosując proste ćwiczenia" - dodaje instruktor acroYogi Łukasz Czyżkowski. Jak pomóc swojemu kręgosłupowi? Zobaczcie rozmowę, którą przeprowadziliśmy podczas 24-godzinnego treningu na Kopcu Kościuszki w Krakowie połączonych ekip RMF4RT Gladiators i RMF 4RACING Team.

Dlaczego coraz częściej skarżymy się na ból kręgosłupa? Często po prostu winny jest nasz siedzący tryb życia. Za mało się ruszamy, a przecież nie jesteśmy stworzeni do siedzenia - tłumaczy Michał Sokołowski.

Wystarczy podczas pracy, wstać raz na jakiś czas, rozciągnąć się, zrobić kilka przysiadów i już nasz kręgosłup ma lżej - dodaje.

Warto też wybrać się na zajęcia, podczas których dowiemy się, jak prawidłowo napinać mięśnie. Ważne jest również to, żeby umieć odróżnić rodzaje bólu kręgosłupa.

Bardzo dobrym rozwiązaniem na problemy z kręgosłupem może też być joga - mówi instruktor acroYogi Łukasz Czyżkowski z grypy RMF4RT Gladiators.

Joga i acroYoga to jednak nie to samo - zaznacza. AcroYoga to rodzaj gimnastyki w parach - tłumaczy.