ADHD (Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) często jest określana jako „choroba geniuszy”. Historia pokazuje, że wiele znanych osób w dzieciństwie miało zdiagnozowane te zaburzenia, a to nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

Justin Timberlake

Często wśród artystów są osoby z ADHD. Jedną z nich jest Justin Timberlake, u którego wykryto zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Wielu uważa, że to paradoksalnie ułatwiło mu odniesienie sukcesu.

Michael Phelps

U Phelpsa ADHD zostało wykryte, kiedy ten miał 9 lat. Był bardzo ruchliwym dzieckiem, więc jego mama już w młodym wieku zapisała go na pływanie. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, bo Amerykanin zdobył aż 22 medale igrzysk olimpijskich - najwięcej w historii sportu.

William Adams (Will.i.am)

Amerykański raper, członek legendarnego zespołu Black Eyed Peas, ma zdiagnozowane ADHD. Artysta uważa, że muzyka pomaga mu radzić sobie z konsekwencjami zaburzeń. Twierdzi też, że to pozwala mu na kreatywne myślenie, które bardzo sprzyja pracy artystycznej.

Ryan Gosling

U kanadyjskiego aktora zdiagnozowano ADHD, kiedy był dzieckiem. Młody Gosling miał problemy z czytaniem i koncentracją, co miało spowodować że trafił on do grupy uczniów o specjalnych potrzebach.

Liv Tyler

Amerykańska aktorka znana z filmu "Armageddon" cierpiała w dzieciństwie na ADHD. Miała kłopoty z czytaniem i koncentracją, oraz była nadaktywna. Z powodu zaburzeń przez rodziców została wysłana do specjalnej szkoły.

(ag)