Nie będzie zawieszenia działalności kilku oddziałów szpitala psychiatrycznego w Choroszczy koło Białegostoku; dyrekcja placówki doszła do porozumienia z lekarzami, którzy z powodu płac wypowiedzieli umowy o pracę.

Zdjęcie ilustracyjne /Karolina Michalik /RMF FM

O tym, że doszło do porozumienia, a lekarze, po negocjacjach, przyjęli zaproponowane im nowe warunki obowiązujące od 1 lipca, poinformował na konferencji prasowej dyrektor placówki Tomasz Goździkiewicz. W obecności mediów podpisał zawiadomienia do NFZ i wojewody podlaskiego o tym, że szpital nie będzie od 1 maja ograniczał działalności.

W miniony piątek dyrekcja szpitala psychiatrycznego w Choroszczy, placówki, dla której organem prowadzącym jest samorząd województwa podlaskiego, zawiadomiła formalnie Fundusz i wojewodę o tym, że za miesiąc będzie musiała zawiesić czasowo (mowa była o maju i czerwcu) działalność czterech oddziałów.

Z końcem kwietnia kończył się tam okres wypowiedzenia umów o pracę 34 lekarzy psychiatrów, którzy nie godzili się na niższe stawki, niż mają rezydenci. Domagali się wynagrodzeń w wysokości dwóch średnich krajowych, a w przypadku specjalistów - trzech. Dyrekcja placówki zaproponowała im nowe warunki płacowe, ale nie zostały przyjęte. Ostatecznie w środę strony doszły do porozumienia.

(ag)