Elon Musk zdradził, dlaczego bierze ketaminę i zaprzeczył jej nadużywaniu. „Powinienem ją dalej brać” – powiedział w programie The Don Lemon Show. „To niebezpieczny narkotyk, którego zażywanie może wymknąć się spod kontroli – przestrzega ekspert medyczny Fox News dr Marc Siegel i przypomina, że przyczyną śmierci Matthew Perry'ego z serialu „Przyjaciele” było właśnie przedawkowanie ketaminy.

Zażywam ketaminę, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne - ujawnił miliarder w wywiadzie wideo transmitowanym w mediach społecznościowych.

Są chwile, kiedy mam coś w rodzaju... negatywnego stanu chemicznego w mózgu, jak sądzę, depresji - przyznał w rozmowie z Donem Lemonem zaznaczając, że bierze ten lek "w niewielkiej ilości raz na dwa tygodnie".

W programie byłego prezentera CNN, powiedział również, że ketaminę otrzymuje na receptę od lekarza i nie nadużywa jej: Jeśli zażyjesz jej za dużo to nie możesz wykonywać normalnie swojej pracy, a ja pracuję bardzo dużo - dodał.

Co warto wiedzieć o ketaminie?

Ketamina to halucynogenny lek znieczulający. Została po raz pierwszy zatwierdzona w 1970 roku właśnie jako środek znieczulający do stosowania przez lekarzy - zwłaszcza weterynarzy.

Od tamtego czasu wykazano, że ma silny wpływ na mózg, szczególnie u osób cierpiących na depresję - twierdzi dr William Prueitt, dyrektor Programu Leczenia Ketaminą w szpitalu Silver Hill w Connecticut (USA) i wyjaśnia, że lek najlepiej sprawdza się u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką depresją, którzy nie zareagowali na inne rodzaje leczenia lub terapii.

Ketamina działa inaczej niż tradycyjne leki przeciwdepresyjne - działa na różne neuroprzekaźniki w mózgu - zauważył Prueitt. Jednocześnie przestrzega, że nie wolno jej zażywać bez nadzoru lekarza.

Pacjenci nie powinni leczyć się na własną rękę. Ketaminę można stosować wyłącznie po odpowiedniej ocenie psychiatrycznej i badaniach lekarskich - podkreślił ekspert.

Źródło: Fox News