Nowotwór krwi jest bardzo podstępny, bo może zaatakować w niespodziewanym momencie. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia jest przeszczep szpiku kostnego od odpowiedniego dawcy. Nasz szpik może uratować komuś życie! Wiedzą o tym też celebryci, którzy coraz liczniej dołączają do bazy dawców szpiku prowadzonej przez fundację DKMS.

Łukasz Piszczek

Piłkarz reprezentacji Polski zarejestrował się w bazie szpiku na początku 2016 roku podczas zgrupowania reprezentacji Polski. Podobno w Polsce co godzinę ktoś zapada na białaczkę, a jedynym dla niego lekarstwem jest przeszczep szpiku od zgodnego dawcy - powiedział Piszczek. Kochani kibice, apeluję do Was, abyście i wy rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku - powiedział piłkarz Borussi Dortmund.

Patrycja Markowska

Znana piosenkarka zarejestrowała się w bazie po to, żeby pomagać innym. Jestem w tej idei całym serduchem - powiedziała Patrycja Markowska. Tak małym kosztem możemy uratować komuś życie. Ratujmy innych, bo dobro powraca - mówi wokalistka.

Mikołaj Roznerski

 

Aktor znany z serialu "M jak Miłość" zdecydował się zostać potencjalnym dawcą szpiku pod wpływem swojej roli. W jednym z serialowych odcinków, grany przez niego Marcin Chodakowski oddał swój szpik do przeszczepu. To skłoniło aktora do zarejestrowania się w bazie fundacji DKMS.

Piotr Stramowski

 

Aktor znany z serii filmów "Pitbull" czy "Botoks" od dłuższego czasu jest zarejestrowany w bazie jako dawca szpiku kostnego. Swoją popularność stara się wykorzystywać do promowania idei dawstwa szpiku kostnego, dlatego regularnie pojawia się na wydarzeniach promujących rejestrację w bazie.

Znana blogerka i trenerka fitness dołączyła do bazy dawców szpiku 13 października 2016 roku z okazji Dnia Dawcy Szpiku. Każdy z nas ma swojego bliźniaka genetycznego, choć nie zdaje sobie z tego sprawy. Kto wie, może kiedyś będzie potrzebował Twojej pomocy. Serdecznie namawiam - zarejestruj się i nie bądź obojętny - mówi Chodakowska.

(ag)