Gra komputerowa pomaga w walce z rakiem. Na nietypowy pomysł profilaktyki wpadli pracownicy fundacji z Wrocławia. Nowotwory warto ustrzelić szczególnie dziś - przy okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem. Gra to najlepszy sposób na dotarcie do młodych ludzi - przyznają twórcy kampanii Rakoobrona.

Zdjęcie ilustracyjne. /DUM /RMF FM

Zobacz również:

  • W Światowym Dniu Onkologii, przypominamy co robić by zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Przyczynę blisko 30 proc. nowotworów stanowi dieta. Niewłaściwy sposób odżywiania jest drugim po paleniu tytoniu elementem naszego codziennego życia, który ma duży wpływ na ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej. I choć brzmi to dramatycznie to w gruncie rzeczy jest to pozytywna informacja. Przecież mamy kontrolę nad tym co jemy. więcej

Gra RKBN Defense ma pomóc w profilaktyce walki z rakiem. Gracz może pokonać w niej wirtualny nowotwór. Przejście poszczególnych etapów nagradzane jest informacjami związanymi z obroną przed rakiem. Przeciwnikami w wirtualnej rozgrywce są: czerniak, rak płuc i rak szyjki macicy.

Fundacja sprawdziła też, co na temat nowotworów wiedzą młodzi ludzie. Sześciu na dziesięciu uczniów twierdzi, że rakowi można zapobiec. Co czwarty młody człowiek uważa, że profilaktyka to najlepszy sposób na walkę z nowotworami.

Badania pokazały, że uczniowie znają również najczęstsze przyczyny zachorowań. Wskazują na palenie papierosów, zbyt częste korzystanie z solarium czy dziedziczność. Wiedzę na temat raka młodzi ludzie czerpią głównie z internetu i mediów społecznościowych.

Tu możecie zagrać w grę RKBN Defense.

(mpw)