Zakwasy, przeciążenia stawów, skręcenia i zwichnięcia. To najczęstsze konsekwencje zbyt gwałtownego powrotu do aktywności po pandemii spowodowanej koronawirusem. Doznałeś kontuzji lub masz inne problemy z narządami ruchu? Zadzwoń do ortopedy i lekarza sportowego Jana Paradowskiego. W środę 3 czerwca w godz. 12:00 - 13:00 nasz ekspert będzie dyżurować pod numerem 12 2 0000 10.

dr Jan Paradowski /

Robi się coraz cieplej, mamy dość izolacji, w końcu możemy bez maseczki wybrać się na rower i pobiegać, a niedługo również poćwiczyć na siłowni - ale wszystko z umiarem - apelują fizjoterapeuci.

Powrót do aktywności po dłuższej przerwie powinien być stopniowy, by uniknąć kontuzji. A te najczęstsze z którymi pacjenci odwiedzają teraz ortopedów to przede wszystkim przeciążenia stawu kolanowego, skokowego i stopy.

Zamiast umawiać się ze znajomymi od razu na rowerowy, czy biegowy maraton, zaplanujmy mniejsze dystanse, ale za to kilka razy w tygodniu, nasz organizm - narządy ruchu czy układ krążenia potrzebują czasu, by powrócić do formy z przed przerwy.

Skonsultuj się z naszym ekspertem!

W godzinach od 12:00 do 13:30 możesz zadzwonić do Jana Poradowskiego - ortopedy i lekarza sportowego

Numer telefonu do specjalisty to 12 2 0000 10.