23 września w 23. Biegu po Nowe Życie spotkają się dawcy i osoby po przeszczepieniu narządów, osoby znane ze scen teatralnych, planów filmowych, estrady, sportowych aren. Wydarzenie ma przypomnieć jak ważna jest donacja i posiadanie świadectw woli, pokazać, że osoby po przeszczepieniu są wokół nas i dzięki nowym narządom cieszą się drugim życiem.

Wśród 90 osób po przeszczepieniu, które znajdą się w zespołach sztafetowych będą Klaudia Skierska i Cezary Mróz, siostra i brat, dawca rodzinny i biorca:

Bieg po Nowe Życie zawita ponownie do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczestnicy spotykają się jak zawsze na dziedzińcu historycznego budynku, by wystąpić w sztafetowym marszu nordic walking.

Mimo, że to już 23. Bieg, a przy okazji 10. jubileuszowa edycja warszawska ja czuję się tak samo, jak 13 lat temu, kiedy zaczynaliśmy - mówi Arkadiusz Pilarz - dyrektor wydarzenia. Razem z dawcami i osobami po przeszczepieniu przeżywam te same emocje, patrzę na nich, i widzę uśmiechnięte osoby, które dzięki innym dostały swoją szansę i w pełni ją wykorzystują. Żyją, pracują, realizują marzenia. To przekonuje mnie, że nasze działania są potrzebne - komentuje. Bardzo nam zależy, by wzdłuż trasy ustawili się kibice i choć marsz nie ma sportowego charakteru, po prostu nas dopingowali. My maszerujemy, wy kibicując wspieracie - dodaje.