​W niedzielę w Szczecinie wystartuje Uro-Run, czyli bieg organizowany w ramach Tygodnia Urologii. Organizatorem wydarzenia jest prof. Marcin Słojewski, kierownik kliniki urologii i onkologii urologicznej w Szczecinie.

W niedzielę w Szczecinie odbędzie się Uro-Run. Zdjęcie ilustracyjne /McPHOTOs/ blickwinkel/DPA /PAP/EPA

Uro-Run rozpocznie się w niedzielę o godz. 11. Na miejsce zbiórki wyznaczono Pomnik Czynu Polaków w parku Kasprowicza w Szczecinie. 

Jak dotąd, chęć udziału w imprezie zgłosiło ponad 400 osób, ale organizatorzy deklarują, że są gotowi przyjąć kolejnych chętnych.

Do wyboru będą biegi na dystansach 5 km i 10 km, nordic walking na dystansie 5 km, a także bieg na 800 metrów dla dzieci.

Prof. Marcin Słojewski podkreśla, że niezwykle ważne jest mówienie o zastosowaniu ruchu w profilaktyce chorób urologicznych.

Ruch jest niezwykle ważnym czynnikiem. Dawkowany rozsądnie pod opieką osób doświadczonych ruch jest doskonałym środkiem zaradczym przeciwko wielu chorobom, także tym, którymi zajmują się urologia - podkreśla w rozmowie z RMF FM.

Wszyscy uczestnicy Uro-Runu otrzymają medale, a zwycięzcy - puchary. Rozdane zostaną także zestawy biegowe. 

Chcemy, żeby Uro-Run był wizytówką polskiej urologii, a także znakiem i marką tego, co robimy w Szczecinie - zaznacza prof. Słojewski. 

(ph)