Na niezwykły przypadek medyczny natrafili lekarze w Nowym Jorku. Do szpitala zgłosił się tam 63-letni mężczyzna, który skarżył się na ból kolana. Po prześwietleniu okazało się, że jego penis dosłownie zamienia się w kość.

Bezdomny mężczyzna zgłosił się do szpitala Lincolna w Nowym Jorku, kiedy poczuł ból kolana. Wcześniej przewrócił się na ulicy.

Lekarze zdecydowali się zrobić mu prześwietlenie całej miednicy. Po wykonaniu rentgena zauważyli coś zaskakującego. Zdjęcie pokazywało rozległe zwapnienia, podobne do tych występujących na zębach, wzdłuż jego członka. Pacjent co prawda skarżył się lekarzom na ból penisa, ale nie miał innych objawów świadczących o chorobie - pisze portal gizmodo.com.

Kostnienie prącia jest powodowane nagromadzeniem soli wapnia w tkance miękkiej penisa. Jak piszą autorzy pracy, która ukaże się na ten temat we wrześniu w specjalistycznym piśmie Urology Case Report, medycyna zna 40 podobnych przypadków.

Lekarze z Nowego Jorku spekulowali, że pacjent ma chorobę Peyroniego, czyli włókniste stwardnienie prącia. Nie byli w stanie postawić jednak pełnej diagnozy, bo mężczyzna z własnej woli wyszedł ze szpitala.