​Dziecko w Chinach, które urodziło się z trzema nogami, przeszło operację usunięcia dodatkowej kończyny. Chirurdzy zdradzili, że trzecia noga nie należała do chłopca, ale była pozostałością po mniej rozwiniętym bliźniaku, który został wchłonięty.

Przygotowania do operacji małego Xiao Fei trwały 11 miesięcy. Sam zabieg zajął lekarzom blisko 10 godzin. Oprócz usunięcia dodatkowej nogi, chirurdzy podmienili także gorzej wykształconą stopę prawej nogi na stopę z "nadprogramowej" kończyny.

Jak informują media, matka dziecka nie badała się w trakcie ciąży, więc lekarze nie wiedzieli o "pasożytniczym bliźniaku", który został przez chłopca wchłonięty. Xiao Fei urodził się nie tylko z trzecią nogą i zdeformowaną stopą, ale także z niezstąpionym jądrem, przepukliną brzuszną, bez rzepek kolanowych i z wadą serca. To właśnie dlatego lekarze tak długo zwlekali z operacją.

Ojciec dziecka jest bardzo zadowolony. Dziękuję bardzo lekarzom. Byłem zdenerwowany, gdy siedziałem przed drzwiami sali operacyjnej, ale kiedy zobaczyłem moje dziecko, to się uspokoiłem - mówił Ma Xiaolong w rozmowie z Shanghai Dragon Television.

Chirurg prowadzący operację powiedział, że w przyszłości Xiao Fei będzie mógł wieść normalne życie. Kiedy chłopiec troszkę podrośnie, będzie musiał jednak przejść operację kolan.  

(az)