Od dziś podróżujący pociągami do lub z Warszawy, mogą korzystać z transportu publicznego, dokupując bilet miejski za jedyne 2 złote. To nowa usługa w aplikacji PKP Intercity, gdzie przy jednej płatności pasażer otrzyma bilet łączony na podróż pociągiem oraz dojazd do lub z dworca.

REKLAMA
W aplikacji PKP Intercity można kupić tańszy bilet warszawskiej komunikacji (zdj. podglądowe)

Od wtorku będzie można kupić bilet Intercity jednocześnie z biletem na warszawską komunikację miejską - przekazał minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Jak dodał, aż 80 proc. biletów sprzedawanych jest w sieci.

Nowa propozycja to efekt współpracy PKP Intercity i Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Dzięki niej, za jedyne 2 zł więcej, pasażerowie mogą cieszyć się 75-minutowym biletem na wszystkie formy transportu miejskiego w stolicy - metro, tramwaje, autobusy oraz pociągi SKM. Standardowa cena biletu 75-minutowego to 4,40 zł.

Jak to działa?

Podczas zakupu biletu kolejowego do lub z Warszawy przez aplikację PKP Intercity wystarczy wybrać opcję przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego. Bilet miejski jest ważny przez 12 godzin przed odjazdem pociągu z Warszawy lub po jego przyjeździe i obowiązuje w pierwszej strefie biletowej ZTM.

Aby skorzystać z komunikacji miejskiej, pasażerowie muszą jedynie zeskanować kod QR w tramwaju, autobusie, pociągu SKM lub przed bramkami na stacji metra.

Usługa, którą teraz wdrażamy, jest prosta - w jednym miejscu mamy dwa bilety. Jestem przekonana, że wpłynie to na wzrost liczby pasażerów komunikacji miejskiej w Warszawie - powiedziała dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Katarzyna Strzegowska.

Bilet jest ważny przez 75 minut, a jego ważność wskazuje pasek postępu umieszczony pod kodem QR. W przypadku kontroli biletowej w komunikacji miejskiej wystarczy okazać kod QR w aplikacji PKP Intercity.

Bilety w innych miastach

Z entuzjazmem na nową ofertę patrzą również przedstawiciele PKP, którzy mają nadzieję, że podobne rozwiązania zostaną wprowadzone również w innych dużych miastach Polski.

Dla pasażera najważniejsze jest to, żeby zakup usługi był jak najprostszy - powiedział prezes PKP Intercity Janusz Malinowski.

Kolejarze chcą namówić władze innych dużych miast jak Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków czy okręgu górnośląskiego do takiego rozwiązania.