Rak płuca - stanowi on główną przyczynę zgonu z powodu chorób nowotworowych, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Od niedawna w Polsce więcej kobiet umiera rocznie z powodu raka płuca, niż z powodu znacznie częściej występującego raka piersi. O raku płuca właśnie mówiliśmy

Najczęściej Słuchacze i Internauci pytali profesora o to, jak rzucić palenie. Nasz ekspert przyznaje, że nie jest to łatwe Do tego konieczne jest utworzenie poradni antynikotynowych, których kiedyś było kilkanaście, ale ze względu na złe finansowanie z NFZ większość z nich upadła. pomimo, że rak płuca powoduje najwięcej zgonów, jeżeli chodzi o umieralność na nowotwory w Polsce, to mamy tylko dwie takie poradnie - mówił w rozmowie z RMF FM prof. Dariusz Kowalski, onkolog.

Jak przekonuje profesor, e-papierosy nie mogą być zamiennikami normalnego palenia papierosów, kiedy ktoś chce rzucić palenie. To nie jest wskazane, nie jest rekomendowane. Tak naprawdę ryzyko zachorowania, czy na inne nowotwory płuca, czy na raka płuca, czy na inne choroby tkanki płucnej, nie zostało do końca określone - ale na pewno wiemy, że jest większa. E-papierosów nie rekomendujemy, to jest stanowisko twarde, ogólnoświatowe i WHO i Polskiej  Grupy Raka Płuca i wszystkich organizacji międzynarodowych, które się tym zajmują - przekonuje profesor Kowalski.
Opracowanie: