Sezon zachorowań na grypę dopiero przed nami, ale już dziś warto zadbać o odporność i wiedzieć, jak reagować, gdy pojawią się jej pierwsze oznaki. Tym bardziej, że - jak prognozuje Światowa Organizacja Zdrowia - może nas czekać druga fala epidemii koronawirusa. Jak rozróżnić ich symptomy? Kiedy wizyta lub teleporada lekarska jest konieczna? Czego nie bagatelizować? Na te pytania będziemy odpowiadali wraz ze specjalistami w środowym cyklu Twoje Zdrowie.

TELE DYŻUR - ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI

W środę naszym ekspertem będzie dr hab. Hanna Czajka, specjalista chorób zakaźnych.

Na Wasze pytania czeka od 11:30 do 13:00 pod numerem telefonu:
12 20 000 10.

Grypa i przeziębienie to najczęstsze choroby, które dotykają co roku miliony Polaków. I chociaż grypa jest dość powszechna to występuje o wiele rzadziej niż przeziębienie. Wysoka gorączka, złe samopoczucie i problemy z oddychaniem - to również objawy koronawirusa. 

Jeżeli mamy objawy grypopodobne jak gorączka czy ból mięśni, powinniśmy najpierw skorzystać z teleporady. Jak wyjaśniał na naszej antenie minister zdrowia Adam Niedzielski, wówczas lekarz oceni na ile nasz stan zdrowia jest poważny. Może wydać zdalnie zwolnienie L4 i zalecić pozostanie w domu. Podkreślił też, że będąc na takim zwolnieniu należy unikać kontaktu z innymi ludźmi, starać się ten czas spędzić w "reżimie izolacyjnym", gdyż zawsze to ryzyko koronawirusa nad nami wisi.  

Na co jeszcze zwracać uwagę? Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi.