"Probierz z głowy, teraz jeszcze Tusk!" - tak lider Konfederacji Sławomir Mentzen skomentował w czwartek poranną decyzję Michała Probierza o rezygnacji ze stanowiska selekcjonera.
Michał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Poinformował o tym w oświadczeniu opublikowanym przez PZPN w czwartek rano. Napisał, że doszedł do wniosku, iż to najlepsza decyzja dla przyszłości drużyny narodowej.
"Pełnienie tej funkcji było spełnieniem moich zawodowych marzeń i największym życiowym zaszczytem" - podkreślił.
Probierz powadził reprezentację w 21 spotkaniach. Bilans to dziewięć zwycięstw, pięć remisów oraz siedem porażek. Bramki: 34-29 na korzyść Biało-Czerwonych.
Owiadczenie selekcjonera Michaa Probierza- Doszedem do wniosku, e w obecnej sytuacji najlepsz decyzj dla dobra druyny narodowej bdzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera. Penienie tej funkcji byo spenieniem moich zawodowych marze i najwikszym yciowym... pic.twitter.com/LPG98Zryhe
LaczyNasPilkaJune 12, 2025
Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ oraz TUTAJ.
Decyzja wywołała dużo emocji - podobnie, jak wczorajsze głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska, które zakończyło się dla premiera i koalicji 15 października pozytywnie. Okazuje się, że obie sprawy połączył w swoim krótkim komentarzu lider Konfederacji.
"Probierz z głowy, teraz jeszcze Tusk!" - napisał Sławomir Mentzen, który w I turze wyborów prezydenckich zdobył trzecie miejsce, uzyskując 14,81 proc. głosów.
Probierz z gowy, teraz jeszcze Tusk!
SlawomirMentzenJune 12, 2025