Mała Grace urodziła się w 23. tygodniu ciąży. Dziewczynka ważyła niecałe pół kilograma. Po trzech miesiącach pobytu w szpitalu, jej stan znacząco się poprawił. Wkrótce ma zostać wypisana do domu.

Postępy małej Grace na bieżąco na swoim Instagramie relacjonuje jej mama.

Grace urodziła się w 23. tygodniu ciąży - to bardzo wcześnie. Porody przez 28. tygodniem są uznawana za skrajne wcześniactwo ze względu na niedojrzałość organizmu dziecka.

W momencie narodzin dziewczynka ważyła niecałe pół kilograma. Walka o jej życie trwała trzy miesiące. Teraz Grace może już samodzielnie oddychać. Jej mama napisała niedawno na Instagramie: "Trzymiesięczne urodziny tego maleństwa! Nie mogę uwierzyć, jak bardzo urosła w tak krótkim czasie". "Mamy szczęście, że jesteśmy twoimi rodzicami" - napisała Mary Parkinson.

Rodzice liczą, że w ciągu kilku tygodni będą mogli opuścić szpital i po raz pierwszy razem ze swoją córką pojechać do domu.

Wcześniak to dziecko urodzone między 22. a 37. tygodniem ciąży. Jest to bardzo różnorodna grupa dzieci, obejmująca zarówno te, które są skrajnie niedojrzałe i trzeba walczyć o ich życie (noworodki urodzone przed ukończeniem 28. tyg. ciąży, co odpowiada urodzeniowej masie ciała poniżej 1000 g), jak i te, które rodzą się blisko terminu rozwiązania (urodzone między 34. a 37. tyg. ciąży). Problemy medyczne, pielęgnacyjne i rokowanie co do przyszłego rozwoju różnią się w zależności od tego, jak bardzo przedwcześnie nastąpił poród.

(ag)