Czy kobieta, której doznania seksualne drastycznie spadły, przestała odczuwać orgazmy lub je miewa, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach, może odzyskać umiejętność przeżywania przyjemności? Jak najbardziej. Jedną z metod nowoczesnej ginekologii estetycznej jest zabieg O shot, polegający na ostrzykiwaniu miejsc erogennych osoczem bogatopłytkowym lub fibryną bogatopłytkową, które je regenerują i uwrażliwiają na bodźce.

REKLAMA

O shot to skrót od orgasm shot. Zabieg ten jest polecany kobietom, które nie są wstanie osiągnąć orgazmu w trakcie zbliżenia seksualnego, ale jak podkreśla ginekolog dr Tomasz Basta - warunkiem, aby miał szansę zadziałać jest to, że taka pacjentka kiedykolwiek w swoim życiu, choć raz musiała mieć orgazm: Nie ważne, jak często go miewała, ale ważne, że była go w stanie osiągnąć. W pewnym momencie jej zdolność do tego osłabła albo zanikła i możemy za pomocą tego typu zabiegu ją przywrócić. Jeżeli kobieta nigdy nie miała orgazmu, to może mieć zaburzenia na innym poziomie przewodnictwa nerwowego np.: ucisk na nerwy w okolicy kręgosłupa albo zaburzenia strefy psychologicznej. Wtedy ten zabieg jej nie pomoże. Pacjentka musi być więc przede wszystkim dobrze zakwalifikowana do zabiegu - tłumaczy specjalista z krakowskiej Intima Clinic.

Orgasm shot. Kto może skorzystać?

Metoda O shot działa poprzez lepsze unerwienie i ukrwienie, jednym słowem uwrażliwianie kobiecych miejsc intymnych. Okazuje się, że punk G, czyli zgrubienie na przedniej części ściany pochwy, 2-3 cm od wejścia do niej, nie u wszystkich kobiet jest tak samo rozwinięty. Niektóre mają to miejsce bardziej rozbudowane, a inne mniej albo jest ono zupełnie gładkie, jak każdy inny rejon pochwy. Punkt G nie u wszystkich pań jest więc identyczny. Należy zaznaczyć, że jest to obszar na przedniej ścianie pochwy znacznie unerwiony. Aby go uwrażliwić, przez co będzie bardziej stymulowany przy współżyciu należy ostrzyknąć go fibryną bogatopłytkową. Są również kobiety z mniej wrażliwą łechtaczką. Na pobudzenie tych okolic również zadziała ten sam preparat. Wspomaga on regenerację naczyń krwionośnych i połączeń nerwowych, przez co wpływa na wzrost intensywności doznań czuciowych i ich przewodnictwo. W ten sposób zabieg ułatwia kobiecie osiągnięcie orgazmu pochwowego i łechtaczkowego.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zarówno osocze bogatopłytkowe jak i fibryna bogatopłytkowa są pozyskiwane z własnej krwi pacjenta. O shot jest więc przeszczepem autologicznym, nie mogą po nim wystąpić, żadne reakcje alergiczne ani powikłania. Cała procedura otrzymania materiału jest bardzo szybka i prosta. Zabieg trwa ok. 30 minut i składa się z trzech części: w pierwszej pobierana jest krew pacjenta, w drugiej przeprowadzany jest odpowiedni proces odwirowania i odseparowania składników krwi, trzeci etap to podanie preparatu w odpowiednie tkanki. Samo ostrzykiwanie trwa ok 30 sekund. Następnie pacjentka wychodzi z gabinetu i może normalnie funkcjonować.

Kiedy można odczuć pierwsze efekty?

Kobiety odczuwają różnicę w kontaktach seksualnych średnio po upływie trzech tygodni od przeprowadzenia zabiegu O shot. Dla najlepszych efektów dobrze jest wykonać serię około trzech zabiegów w miesięcznych odstępach. Opublikowane w Journal of Women’s Health Care badania wskazują, że poprawę doznań seksualnych odczuwa po zabiegu O shot 64 procent pacjentek z użyciem osocza bogatopłytkowego, a z użyciem fibryny bogatopłytkowej są znacznie wyższe. Mimo iż zabieg jest odpowiedni dla wszystkich dorosłych kobiet, to szczególnie jego działanie docenią panie z osłabieniem doznań poporodowych lub w okresie okołomenopauzalnym.

O-shot oraz...G-shot

Innym znanym, podobnie wykonywanym, ale jednak dającym zupełnie inne efekty zabiegiem, jest ostrzykiwanie punktu "G" i łechtaczki kwasem hialuronowym. To tzw. agumentacja, która polega jedynie na tymczasowym uwypukleniu oraz ujędrnieniu tych miejsc, poprzez wstrzyknięcie wypełniacza. Dzięki temu podczas współżycia miejsca intymne są bardziej odkryte i wystawione na stymulowanie i intensywne pobudzanie. Natomiast zabieg agumentacji kwasem hialuronowym, w przeciwieństwie do ostrzykiwania osoczem lub fibryną bogatopłytkową, w żaden sposób nie powoduje regeneracji tych miejsc i wzmacniania ich ukrwienia oraz wrażliwości. Poza tym jego efekty są czasowe, utrzymują się ok. 6-10 miesięcy, natomiast efekty O-shot lub G-shot są trwałe.

(ek, mc)