Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym kobiet, co dotyczy krajów rozwiniętych i rozwijających się. Najnowsze dane epidemiologiczne wskazują, że w Polsce w 2014 roku odnotowano ponad 17 tysięcy nowych przypadków zachorowań na raka piersi oraz blisko 6 tysięcy zgonów z powodu wymienionego nowotworu. Dodatkowo, rak piersi – wśród wszystkich chorób nowotworowych – jest drugą, po raku płuca, przyczyną umieralności kobiet w Polsce.

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Ministerstwo Zdrowia zaprasza na badania profilaktyczne do Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Składowskiej-Curie w Warszawie, do budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ulicy Roentgena 5.

Mammografia nie uchroni przed zachorowaniem na raka piersi, ale umożliwia wykrycie zmiany we wczesnej fazie choroby, w której leczenie jest skuteczne.

Darmowo przebadać mogą się panie w wieku od 50 do 69 lat, raz na 2 lata, wykonywane w ramach Programu profilaktyki raka piersi.

Badania wykonywane są od poniedziałku do soboty w Poradni Profilaktyki Chorób Piersi, w godzinach:

  • poniedziałki i środy: 8.15-17.30,
  • wtorki, czwartki i piątki: 8.15-14.30
  • soboty: 9.15-13.30.


Telefon do rejestracji:

  • 22 546 22 10;
  • 22 546 32 88.


Idąc na badanie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty oraz wyniki i dokumentację zdjęciową poprzednich badań piersi (mammografii, USG, MR, biopsji).