​Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Polska tenisistka przegrała z trzecią zawodniczką świata Coco Gauff 3:6, 3:6. To było ich pierwsze starcie.

Zajmująca 55. miejsce w rankingu WTA Magdalena Fręch rozpoczęła pojedynek od przełamania serwisu rywalki. Potem jednak nie sprawiła większych problemów mistrzyni US Open 2023, choć pokazała kilka efektownych akcji.

W drugim secie, gdy przegrywała 2:3, poprosiła o pomoc fizjoterapeutki z powodu bólu pleców. Kilkuminutowa przerwa nie wytrąciła z rytmu Amerykanki, która odniosła pewne zwycięstwo.

Spotkanie trwało godzinę i 25 minut.

Wynik meczu 2. rundy: Coco Gauff (USA, 3) - Magdalena Fręch (Polska) 6:3, 6:3.

W Rzymie grają jeszcze dwie Polki

W Rzymie występują jeszcze dwie Polki - liderka listy WTA Iga Świątek, która wygrała w stolicy Włoch w 2021 i 2022 roku, oraz Magda Linette.

Najlepsza polska tenisistka w pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej zagra wieczorem z Amerykanką Bernardą Perą.

Z kolei 51. w rankingu WTA Magda Linette w środę pokonała Chinkę Lin Zhu 6:3, 6:2 i w piątek czeka ją mecz z rozstawioną z numerem 24. Białorusinką Wiktorią Azarenką.