Od dziś siatka połączeń z Radomia (woj. mazowieckie) składa się jedynie z dwóch rejsów do Rzymu. Jeden lot będzie odbywać się we wtorki, drugi w soboty. Przyszłość tego lotniska jest jednak niepewna. Jego właściciel - Polskie Porty Lotnicze - zlecił właśnie audyt - informuje reporter RMF FM Michał Radkowski. Od jego wyniku zależy przyszłość portu.
Z Radomia tylko do Rzymu
W dość obszernej hali lotniska panuje absolutna cisza. Widać pojedynczych pracowników, przed chwilą panowie w pomarańczowych odblaskach sprawdzali, czy pod krzesełkami, na których można oczekiwać na kontrolę bezpieczeństwa, nie znajduje się nic niepokojącego. Działa tu jeden sklepik. Choć nie widziałem ani jednego klienta, słyszę, że klienci, są - tylko że nie teraz. Przychodzą tu osoby pracujące na lotnisku i mieszkańcy pobliskich domów - relacjonował na 3,5 godziny przed wtorkowym lotem Michał Radkowski, reporter RMF FM.
I dodawał: Autobusy miejskie, które przyjeżdżają na lotnisko, na razie podjeżdżają tu bez pasażerów. Jest leniwie, jak na wakacjach.
W czasie wakacji z Radomia będzie odlatywać więcej samolotów, zaplanowane są loty do Grecji, Hiszpanii czy na Cypr. Od wtorku, 1 kwietnia, na tablicy odlotów są jednak tylko dwa rejsy, obydwa do Rzymu. Jeden będzie obywał się we wtorki, drugi w soboty.
Audyt lotniska
Przyszłość tego lotniska jest jednak niepewna. Jego właściciel - Polskie Porty Lotnicze - zlecił właśnie audyt.
Spółka zbada, czy budowa tego lotniska w ogóle miała sens.
Od dzi lotnisko w Radomiu tylko z dwoma lotami tygodniowo. Oba poczenia realizowane s do Rzymu. Budowa portu kosztowaa 800 mln z. Polskie Porty Lotnicze zleciy audyt inwestycji. #Mazowsze #Warszawa pic.twitter.com/kLf6WoW1uH
PrzemyslawMzykApril 1, 2025
Polskie Porty Lotnicze chcą zbadać, czy wyższe niż zapowiadano na początku inwestycji wydatki były zasadne. Należy pamiętać, że wydano 800 milionów zł ze środków PPL - przekazała Anna Dermont, rzeczniczka prasowa PPL.
Czarne chmury nad Radomiem
Jak się dowiedział reporter RMF FM, w przypadku negatywnych wyników audytu, osoby decydujące o budowie tego portu mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności. A lotnisko może zostać zamknięte - już w przyszłym roku.
Dotychczasowe funkcjonowanie Lotniska Warszawa-Radom nie spełnia w pełni oczekiwań biznesowych Polskich Portów Lotniczych. Port został zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami infrastrukturalnymi, jednak wciąż nie osiągnął satysfakcjonującego poziomu ruchu pasażerskiego i komercyjnego - informuje Anna Dermont.
W tej chwili żadne ostateczne decyzje dotyczące sprzedaży lotniska miastu lub przekazania go wojsku nie zostały podjęte. Takie rozwiązania będą brane pod uwagę dopiero w momencie, gdy działania restrukturyzacyjne i sprzedażowe nie przyniosą oczekiwanych rezultatów w dłuższej perspektywie czasowej - podsumowuje Anna Dermont.