Do niecodziennego zdarzenia doszło w jednym z hosteli na terenie Jarosławia w województwie podkarpackim. 28-letnia kobieta pobiła i zraniła nożem 80-latkę. Do ataku na seniorkę doszło, gdy ta nie chciała młodszej kobiecie pożyczyć 3 zł. Sąd wobec agresywnej 28-latki zastosował 3-miesięczny areszt.

REKLAMA
Hostel - zdjęcie ilustracyjne

Policja otrzymała zgłoszenie o napaści w hostelu w czwartek, 8 maja.

Pobicie w hostelu

O całym zajściu dyżurnego policji w Jarosławiu powiadomił jeden z mieszkańców. Informował, że 80-letnia kobieta została pobita, a sprawczyni zbiegła z miejsca zdarzenia.

Policjanci po dotarciu na miejsce ustalili, że seniorka została zaatakowana przez dużo młodszą kobietę. Agresywna 28-latka chciała pożyczyć od niej 3 złote. Gdy starsza kobieta odmówiła, napastniczka zaczęła bić ją po całym ciele. Sięgnęła też po nóż, którym zadała swej ofierze ciosy w plecy.

Agresywna kobieta zatrzymana

Jak przekazała policja, poszkodowana została przewieziona do szpitala.

"Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny w trakcie których zabezpieczyli ślady oraz nóż. Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli zapisy nagrania z kamer monitoringu" - przekazali policjanci.

28-letnia kobieta zaatakowała seniorkę w jednym z hosteli w Jarosławiu

Dodali, że 28-latka została zatrzymana przez mundurowych w taksówce. Została poddana testowi na trzeźwość, który wykazał 2,5 promile alkoholu we krwi. Ustalono także, że kobieta nie posiadała stałego miejsca zamieszkania.

Przedstawiono jej zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd w Jarosławiu zastosował wobec niej tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi jej do 20 lat więzienia.