Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali do kontroli 52-letniego obywatela Ukrainy, który przewoził swoim pojazdem 15 osób, czyli o 7 więcej niż przewidywała homologacja pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Kierowca musi też zapłacić ponad 2 tys. złotych mandatu.

REKLAMA
Ukraiński kierowca przewoził swoim autem 15 osób

Niecodzienna interwencja drogowa w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie).

Operatorzy miejskiego monitoringu zauważyli na ulicy Tkackiej busa, do którego wsiadło aż 15 osób. Na bieżąco śledzili trasę przejazdu auta, a następnie poinformowali o tym policję.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Za kierownicą busa siedział 51-letni obywatel Ukrainy, a w środku panowały warunki dalekie od standardów bezpieczeństwa.

Na siedzeniach oraz na materacach rozłożonych na podłodze podróżowało łącznie 15 pasażerów w wieku od 14 do 50 lat - to obywatele Ukrainy, Indii i Nepalu.

Pasażerowie jechali do pracy sezonowej

Jak się okazało, wszyscy pasażerowie przebywali na terenie Polski legalnie i zmierzali do pracy sezonowej.

Kierowca busa był trzeźwy.

Pasażerowie zostali zmuszeni do opuszczenia pojazdu, a kierowca za swoje nieodpowiedzialne postępowanie otrzymał mandat w wysokości 2100 złotych.

Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy oraz nałożyli na jego konto 12 punktów karnych.

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video

Kierowca przewoził swoim autem 15 osób