Warsztaty praktyczne, dyskusje oraz mnóstwo analiz opartych na konkretnych sytuacjach klinicznych to program konferencji „Kontrowersje i Postępy w Reumatologii”, która odbywa się od 26 do 28 maja w Krakowie.
Organizatorzy wraz z kierownictwem naukowym - prof. dr. hab. n. med. Markiem Brzosko, dr. hab. n. med. prof. KAAFM Zbigniewem Żuberem oraz dr. hab. n. med. prof. KAAFM Bogdanem Batko - przygotowali tym razem nieco inną, ale bardzo atrakcyjną formułę spotkania. Wystąpienia będą krótsze, dzięki czemu niezbędna wiedza została skondensowana do najistotniejszych treści.
Program Kontrowersji i Postępów w Reumatologii w dużej mierze wypełniają studia przypadków klinicznych - choćby sesję zatytułowaną "Przypadki Szczęśliwa 7", w trakcie której na każdy z siedmiu omawianych przypadków naukowcy poświęcili dokładnie siedem minut. Nie zabrakło tu tematów intrygujących i trzymających w niepewności co do treści.
Jak rozpoznać chorobę reumatyczną?
Nie należy traktować zaburzeń funkcji narządu ruchu jako wyłącznie zmian urazowychprof. Zbigniew Żuber, reumatolog
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video
Wśród prezentowanych treści były też aktualności ze świata badań medycznych czy chorób rzadkich. Jak skutecznie leczyć chorobę Stilla, jak rozpoznać chorobę Gauchera czy chorobę Castlemana, co nowego w leczeniu biologicznym w RZS, jakie są najnowsze zalecenia EULAR względem terapii RZS i ŁZS to z pewnością niezbędna wiedza dla każdego reumatologa. Sporo było również tematów interdyscyplinarnych z pogranicza reumatologii i dermatologii czy onkologii.
Jak skutecznie leczyć choroby rzadkie?
W rozpoznawaniu chorób rzadkich kluczową rolę odgrywają lekarze rodzinniprof. Anna Tylki-Szymańska
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video