Grzegorza Turnaua, Motion Trio czy Joannę Kołaczkowską z kabaretem Hrabi zobaczymy 27 czerwca podczas koncertu charytatywnego "Black or white". Jubileuszowa, piąta edycja wydarzenia ma na celu zwrócenie uwagi na nowotwory neuroendokrynne. Sprawdź szczegóły!

REKLAMA

"Siła kobiety kontra siła mężczyzny" to hasło tegorocznego koncertu charytatywnego "Black or White". Odbędzie się 27 czerwca na scenie krakowskiego Klubu STUDIO o godz. 18:00 (z powodu pandemii, koncert w listopadzie odwołano).

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video

Pacjent Endokrynologii Grzegorz Sys

Będzie można usłyszeć i piosenki z musicali, i poezję śpiewaną, zarówno utwory z szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej, jak i instrumentalnej. Będzie też można nieco się uśmiechnąć, dzięki występom kabaretowym. Organizatorzy zapowiadają także sporo niespodzianek.

Koncert organizowany jest przez Klinikę Endokrynologii NSSU w Krakowie we współpracy z miastem Kraków celem wsparcia Fundacji Pro Endocrinologia Kliniki Endokrynologii i promowania wiedzy na temat nowotworów neuroendokrynnych.

Artyści poprzez swoje muzyczne pasje będą wspierać pacjentów z nowotworami endokrynnymi.

Wystąpią: Grzegorz Turnau, Joanna Kołaczkowska z kabaretem Hrabi, Edyta Krzemień, Motion Trio, Krystyna Man Li Szczepańska, Akustyczna Operacja oraz Zespół Wokalny Colour Voices i Zespół Wokalny Star_si.

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video

prof. Anna Sowa-Staszczak, endokrynolog

Informacje na temat sprzedaży biletów będą dostępne na stronie KLUBU STUDIO - www.klubstudio.pl

Środki ze sprzedaży biletów trafią do Fundacji Pro Endocrinologia Kliniki Endokrynologii, by wspomóc diagnostykę i leczenie pacjentów onkologicznych pozostających pod opieką Kliniki.

Z uwagi na jubileusz chcieliśmy, aby charakter koncertu nawiązywał do bardzo różnorodnej grupy nowotworów, jakimi są nowotwory endokrynne - mówią organizatorzy imprezy. Stąd też na scenie będzie można zobaczyć różnych artystów, którzy wprowadzą widzów w niezwykły świat swojej twórczości.

Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom uda się skrócić statystyczny czas diagnozy, który obecnie wynosi od 5 do 7 lat, a nowotwory neuroendokrynne czarno na białym zapiszą się w świadomości Polaków - dodają organizatorzy.

W trakcie koncertu będzie można spotkać się ze specjalistami i porozmawiać o problemie nowotworów.

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video

prof. Alicja Hubalewska-Dydejczyk, endokrynolog


Guzy neuroendokrynne zwane NET rozwijają się z komórek neuroendokrynnych, które rozproszone są w całym ciele człowieka, choć najczęściej zajmują układ pokarmowy. Występują częściej niż rak trzustki czy żołądka, ale świadomość ich obecności wciąż pozostaje niewielka. Szacuje się, że nawet 84 proc. pacjentów, u których rozpoznano nowotwór NET, nigdy wcześniej o nim nie słyszała.

Dodatkowe informacje na temat obecnego i poprzednich edycji Festiwalu są dostępne na profilu na Facebook-u.