Czy można uniknąć kaca?

Wtorek, 14 stycznia (11:26)

Mamy karnawał, a jak karnawał, to spotkania towarzyskie, bale, domówki. To okazje to świetne zabawy, a także – do picia alkoholu. Jak mądrze raczyć się napojami wysokoprocentowymi, tak żeby uniknąć przykrych konsekwencji w kolejnym dniu, czyli popularnego kaca?

Na to, czy cierpi się na kaca na drugi dzień ma wpływ nie tylko to w jakich ilościach pijemy alkohol, ale również nasze zachowania przed. Na co zwrócić uwagę przed imprezą? Radzi dla portalu Twoje Miasto Aneta Strelau, mgr dietetyki klinicznej.

  • Zanim pojawimy się na imprezie warto zjeść treściwy, w miarę energetyczny posiłek. Picie alkoholu na pusty żołądek to podstawowy błąd skacowanych imprezowiczów.
  • Ważny będzie też skład odżywczy przed imprezowej diety, obecność witamin z grupy B, witaminy C, magnezu oraz potasu. Wzmocnią one odporność organizmu i pomogą przygotować się na zmiany w organizmie w trakcie zabawy.
  • W trakcie samej imprezy starajmy się podjadać często małe zdrowe przekąski zawierające tłuszcz roślinny, który spowalnia wchłanianie alkoholu, np. orzeszki.
  • Należy przyjmować dużo płynów w trakcie zabawy, najlepiej pić wodę i napoje niezawierające cukru. Pod żadnym pozorem nie mieszajmy alkoholi różnych gatunków, tym bardziej wysokoprocentowych. Pijmy napoje bezalkoholowe na zmianę z mocniejszymi, tym sposobem wypijemy mniej alkoholu i nie dopuścimy do odwodnienia organizmu.A kiedy wszystkie te wskazówki  nie pomogą albo się do nich nie dostosujemy i rano obudzimy się z objawami zatrucia alkoholem, popularnie nazwanymi kacem? Jak sobie poradzić - więcej porad na portalu Twoje Miasto.


Artykuł pochodzi z kategorii: Porady