W Iowa na świat przyszedł wcześniak ważący zaledwie 368 gramów

Czwartek, 1 sierpnia 2019 (08:29)

W Des Moines w stanie Iowa urodził się chłopiec ważący zaledwie około 368 gramów. Według przedstawiciela Blank Children's Hospital, w którym na świat przyszedł Jaden Morrow, jest on najmniejszym wcześniakiem urodzonym w stanie Iowa na przestrzeni ostatnich 10 lat i jednym z najmniejszych na świecie.

W Iowa na świat przyszedł wcześniak ważący zaledwie 368 gramów. To jedno z najmniejszych dzieci żywo urodzonych na świecie /TVN24/x-news

Jaden urodził się 11 lipca, na cztery miesiące przed planowanym terminem porodu. Według informacji na stronie internetowej zbiórki prowadzonej przez rodziców w serwisie GoFundMe, chłopiec początkowo po urodzeniu stracił około 15 gramów. Zaczął jednak przybierać na wadze po tym, jak w dwa dni po urodzeniu udało mu się podać mleko matki.

W poście na Facebooku matka Jadena, Ellonn Smartt, poinformowała, że chłopiec przyjął już 14 transfuzji krwi. "Ci którzy oddajecie krew - nie macie pojęcia, jak wiele tak naprawdę robicie", napisała.

Jaden pozostanie na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala do planowego terminu porodu.

Film nakręcony przez jego babcię Marilee Millang pokazuje malutkiego Jadena karmionego i przewijanego mniej więcej tydzień po urodzeniu.

Najmniejszy wcześniak na świecie miał 220 gramów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dziecko