Każdy moment jest dobry na pozbycie się kilogramów!

Środa, 29 listopada 2017 (14:32)

Z odchudzaniem nie ma co zwlekać aż do wiosny. „Gdy zaczniemy się teraz odchudzać - możliwe, że w święta będziemy się bardziej pilnować i nie przytyjemy” - zauważa dr Anna Majka specjalista w zakresie leczenia nadwagi i otyłości. Gość naszego cyklu „Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM” w rozmowie z Ewą Kwaśny był pytany m.in. o idealną dietę oraz rady co zrobić, by nie groził nam efekt jojo?

Odchudzając się, dobrze jest orientować się ile kalorii ma dana porcja posiłku. Wówczas będziemy mogli zastąpić go czymś innym. Niestety często jest tak, że pacjent rezygnuje z posiłku, który ma 200 kalorii, a w to miejsce przyjmuje porcję, która ma 600-800 kalorii - mówi dr Anna Majka.

Nasza ekspertka zwraca też uwagę na najczęstsze błędy, które popełniamy przy odchudzaniu. Na przykład, w tygodniu jemy mniej, za to w weekend przesadzamy z jedzeniem. Po za tym zamieniamy słodycze na owoce, które też bywają bardzo kaloryczne.  

Czym różni się zimowe odchudzanie od wiosennego? Ile posiłków należy jeść w ciągu dnia? Posłuchaj całej rozmowy z naszym ekspertem!

Rozmowa Ewy Kwaśny z dietetyk dr Anną Majką

Jak pozbyć się kilogramów? Rozmowa z dietetyk Anną Majką

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowe odżywianie

Ewa Kwaśny

Anna Majka