To obowiązkowe ćwiczenia dla użytkowników smartfonów

Niedziela, 13 października 2019 (14:00)

Amerykańscy dorośli spędzają średnio ponad 3,5 godziny wpatrując się w ekrany smartfonów. Według naukowców z National Orlando Health na Florydzie, taka postawa ciała może powodować przewlekły ból pleców, szyi, kolan, a nawet problemy z krążeniem.

Garbienie się przez długotrwałe spoglądanie w dół odbija się na naszym zdrowiu.

Głowa do góry, czyli jak nie dać się syndromowi esemesowej szyi

Czy wielogodzinne pochylanie się nad ekranem telefonu komórkowego może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa szyjnego? Jakie problemy mogą mieć dorośli i dzieci w wyniku nałogowego korzystania z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety? czytaj więcej

Nie chodzi tylko o korzystanie ze smartfonów, ale też czytanie książki, czy pracę przy biurku. Ludzie nie zdają sobie sprawy z obciążenia, jakie te czynności wywierają na nasze ciało. Gdy spoglądasz w dół przez dłuższy czas, to tak jakbyś nosił dziecko na barana - tłumaczy Nathaniel Melendez, fizjoterapeuta z National Health Center Orlando na Florydzie.

Nie wystarczy dowolna aktywność fizyczna, by zaradzić takiemu obciążeniu. Specjalista opracował zestaw specjalnych ćwiczeń korekcyjnych. 
Artykuł pochodzi z kategorii: Ćwiczenia

Marcin Czarnobilski