Płaski brzuch przez cały rok - jak to zrobić? Obalamy mity!

Wtorek, 27 czerwca 2017 (10:09)

Wyrzeźbiony, płaski brzuch to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. W internecie zalewa nas fala zdjęć pięknych brzuszków i porad jak je osiągnąć. Nic dziwnego, że coraz częściej to on jest wyznacznikiem fit sylwetki. Na każdym kroku można trafić na porady w stylu „sexy brzuch w dwa tygodnie”, ale czy naprawdę jest to takie proste?

Mięśnie na brzuchu spełniają wiele ról w naszym organizmie. Nie tylko poprawiają sylwetkę, ale przede wszystkim chronią plecy. Silne mięśnie tej partii ciała to znakomity gorset, który ochrania kręgosłup przed nadmiernym obciążeniem oraz pomaga utrzymywać prawidłową postawę.

Co jednak zrobić, aby nasz brzuch wyglądał idealnie nie tylko podczas wakacji, ale przez cały rok? Istnieje wiele mitów na ten temat. RMF 4RACING Team sprawdził je specjalnie dla Ciebie!

MIT 1 - aby mieć płaski brzuch, trzeba robić klasyczne brzuszki

To nieprawda. W czasie wykonywania zwykłych brzuszków pracują tylko mięśnie proste. Dobry trening brzucha powinien angażować również mięśnie skośne oraz głębokie.

MIT 2 - brzuch najlepiej ćwiczyć codziennie

Mięśnie brzucha, tak jak każde inne, potrzebują czasu na regenerację. Przecież nie ćwiczymy codziennie pleców czy nóg, dlaczego więc mielibyśmy robić to z brzuchem? Każda partia mięśni potrzebuje odpoczynku, dlatego pozwól sobie na przynajmniej jeden dzień przerwy w pracy nad daną partią ciała.           

MIT 3 - setki powtórzeń są gwarancją, że Twój brzuch będzie boski

Dużo nie zawsze znaczy dobrze. Najważniejsza jest technika, dlatego lepiej zrobić mniej, ale dokładniej. Pamiętaj, nie liczy się ilość, ale jakość!

MIT 4 - wystarczy ćwiczyć tylko mięśnie brzucha, aby osiągnąć pożądany efekt

Na pewno nie! Trening brzucha oczywiście sprawi, że mięśnie staną się mocniejsze, ale nadal będą przykryte tłuszczykiem. Dlatego pierwszym krokiem po ładny brzuch, jest krok do kuchni i rozpoczęcie zdrowego odżywiania. Pomocne będzie również dołączenie treningu spalającego tkankę tłuszczową, jak np. cardio, czy interwał.

Przy dobrze dobranej diecie efekty zobaczysz szybciej, ale możesz rozpocząć od kilku mniej drastycznych zmian. Odrzuć cukier i produkty przetworzone, jedz regularnie od 4 do 6 posiłków dziennie i pij dużo wody. Wprowadź do swojego planu treningowego ćwiczenia cardio lub interwały. Nie lubisz biegać? Nic nie szkodzi, jest mnóstwo innych aktywności, które pomogą spalić Ci tkankę tłuszczową. Wybierz się na rower, rolki lub basen. Oczywiście nie rezygnuj z treningu mięśni brzucha!

Mamy dla Ciebie kilka propozycji ćwiczeń przygotowanych przez RMF 4RACING Team, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

PLAN TRENINGOWY:

1. Sit up.

2. Normalne brzuszki.

3. Brzuszki z kettlebell.

4. Plank.

5. Brzuszki skośne.

6. Brzuchy skośne z odkładaniem nóg.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ćwiczenia