Sztuczna inteligencja zdiagnozuje Covid-19 po kaszlu. Prześlij swoją próbkę głosu!

Piątek, 30 października 2020 (13:44)

Prześlij krótkie nagrania kaszlu i oddechu, aby pomóc naukowcom z University of Cambridge wykryć, czy dana osoba choruje na Covid-19. W tym celu powstała aplikacja, która gromadzi próbki głosu zarówno od osób zdrowych jak i zakażonych lub podejrzewających u siebie infekcję koronawirusem.

Celem tych badań jest zebranie danych, które posłużą do diagnozy Covid-19 poprzez opracowanie algorytmów uczenia maszynowego, opartych przede wszystkim na dźwiękach głosu, oddechu i kaszlu.

APLIKACJĘ MOŻNA ŚCIĄGNĄĆ TUTAJ. Do pobrania próbki głosu potrzebny jest wbudowany w telefonie mikrofon. Całość nagrania trwa kilka sekund, wystarczy przeczytać tekst wyświetlany na ekranie i wykonywać pojawiające się polecenia.

Dodatkowo aplikacja za pomocą kwestionariusza zbiera podstawowe dane demograficzne oraz informacje o chorobach pacjenta. Konieczna jest też odpowiedź na pytanie, czy wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 jest pozytywny.

Dane będą przechowywane na serwerach Uniwersytetu Cambridge i wykorzystywane wyłącznie do celów badawczych.

Sprawdź, czy masz objawy Covid-19. Wykonaj test online

Jeśli masz wątpliwości, czy zostałeś zarażony koronawirusem, możesz sprawdzić to sam. Na stronie Ministerstwa Zdrowia działa specjalna aplikacja. Wypełniając ankietę online, otrzymasz wstępną ocenę swojego stanu oraz rekomendacje dalszych działań. czytaj więcej

 


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Marcin Czarnobilski