"Sukces Roku w Ochronie Zdrowia". Laureatami prof. Piotr Chłosta i Michał Dobrołowicz

Czwartek, 16 stycznia (10:02)
Aktualizacja: Czwartek, 16 stycznia (19:02)

Cieszą nas takie Fakty! Dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz odebrał dziś Nagrodę "Sukces Roku w Ochronie Zdrowia", w kategorii "Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Media i public relations". W kategorii "Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - zdrowie publiczne" nagrodę zdobył urolog profesor Piotr Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego, ekspert portalu twojezdrowie.rmf24.pl. Wyróżnienia wręczono w czasie uroczystej gali w Warszawie po konferencji "Priorytety w Ochronie Zdrowia 2020".

Organizatorzy konkursu "Sukces Roku w Ochronie Zdrowia" podkreślają, że jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które szczególnie wyróżniły się w polskiej ochronie zdrowia. W Kapitule zasiadają najbardziej wpływowe osoby ze świata medycyny, między innymi byli ministrowie zdrowia oraz szefowie najważniejszych organizacji sektora medycznego.

Posłuchaj rozmowy Ewy Kwaśny z profesorem Piotrem Chłostą

W Jury Preselekcyjnym konkursu "Sukces Roku w Ochronie Zdrowia" są między innymi profesor Jarosław J. Fedorowski z Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, doktor Małgorzata Gałązka-Sobotka, Anna Janczewska z Business Centre Club, Maciej Bogucki,  dyrektor Europejskiego Centrum Strategii i Polityki w Ochronie Zdrowia i Janusz Michalak, redaktor naczelny "Menedżera Zdrowia", prezes Zarządu Wydawnictwa Termedia, organizatora konkursu.

W Kapitule konkursu zasiadają między innymi był minister zdrowia Marek Balicki, doktor Maciej Hamankiewicz z Naczelnej Rady Lekarskiej, profesor Cezary Szczylik, onkolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń "Amazonki".

Nagrody przyznawane są między innymi w kategoriach "Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Placówki publiczne", "Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Placówki prywatne" "Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Innowacyjny szpital", "Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Działalność charytatywna" i "Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Media i public relations".

Reporter RMF FM, Michał Dobrołowicz został doceniony w kategorii "Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - media i public relations". Jak sam opisuje swoją pracę, zajmuje się głównie tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia oraz warszawsko-mazowieckimi aktualnościami. 

TU PRZECZYTASZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z NAGRODZONYM DZIENNIKARZEM RMF FM, MICHAŁEM DOBROŁOWICZEM>>>

"Nagroda za nowatorskie metody operacji"

Prof. Chłosta zwyciężył w kategorii "Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - zdrowie publiczne". Organizatorzy konkursu podkreślają, że profesor Piotr Chłosta wprowadził do rodzimej urologii wiele nowatorskich metod operacyjnych i oryginalnych modyfikacji kilku powszechnie stosowanych sposobów leczenia zabiegowego. Dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu środowisko urologów opracowało niedawno trzy projekty opieki koordynowanej w nowotworach urologicznych

Profesor nie tylko robi dużo dla urologii, ale także w znakomity sposób propaguje zachowania profilaktyczne. Od 2015 roku podczas Międzynarodowego Tygodnia Urologii organizuje w Krakowie festiwal KultURO, którego celem jest profilaktyka urologiczna i przełamywanie tabu - mówienie o zaburzeniach układu moczowego. Do tego projektu angażuje gwiazdy muzyki i zaprasza do wspólnego promowania zdrowia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Michał Dobrołowicz

Sara Bounaoui